Facebook Google+ Twitter

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę

Współautorzy: Barbara Podgórska

Ptaki w obecne zimowe, surowe dni z "syberyjskimi" mrozami, mają szczególnie ciężko. Trudno zdobyć dla nich pożywienie. Pamiętajmy o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Pomóżmy im przeżyć zimę!

 / Fot. Adam K. PodgórskiPrzed naszym blokiem jesienią obficie obrodziły jarzębiny. Jeszcze niedawno fotografowaliśmy piękne kiście. Dziś nie ma po nich śladu. Wszystkie owocki zostały oskubane i dokładnie wyzbierane z ziemi przez kosy i drozdy.

 / Fot. Adam K. PodgórskiMimo to przylatują tutaj codziennie, bowiem wysypujemy im pokrojone drobno jabłka i inne owoce. Powiadamiają się wzajemnie o tej darmowej "stołówce", gdyż z każdym dniem jest ich więcej. Obecnie stadko liczy chyba kilkanaście ptaków. Na początku odwiedzał nas jeden czy dwa.

 / Fot. Adam K. PodgórskiRudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew na początku zimy ogłosiło akcję "Pełny Karmnik".

Apelujemy - zadbajmy wspólnie o ptaki. To taka niewielka fatyga. Kupmy karmnik dosłownie za grosze, albo zróbmy go samodzielnie, z deszczułek, z butelek, z byle czego. Powieśmy na gałązkach drzew słoninki albo skórki. Wysypmy, nawet na udeptany śnieg, ziarna lub pokruszony - koniecznie suchy - chleb, choć nie jest to najlepszy pokarm.

Mały trud i wydatek, a ileż satysfakcji. Naśladujcie, prosimy!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Bartłomieju, iglaki są bardzo bogate w nasiona zawarte w szyszkach. Myślałem, że nasiona Cisa sa trujące. Okazuje się, że pod wpływem niskich temperatur nasiona Cisa są jadalne dla ptaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szlachetny apel. POPIERAM :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwracamy także uwagę na wielkość ziarna, powinna być zróżnicowana, co pozwoli każdemu gatunkowi na skorzystanie z pokarmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak na przyszłość sadźmy więcej krzewów i pnączy zamiast iglaków !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.