Facebook Google+ Twitter

Pomóżmy w remoncie karetki zdewastowanej na Śląsku

Wiosną 2014 roku Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym "Zawsze Potrzebni", udostępniła nieodpłatnie jednemu z Będzińskich Stowarzyszeń (działających dla potrzeb społeczności lokalnej) nieużywaną "czasowo" karetkę Fiat Ducato.

Jedna z karetek należącej do Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym "Zawsze Potrzebni". / Fot. archiwum Fundacji/ z albumu autorkiZgodnie z podpisaną umową, Stowarzyszenie zadeklarowało przeprowadzenie gruntownego remontu i doposażenie pojazdu oraz dostosowanie go do normy NFZ dla ambulansów typu P.

Pod koniec lipca pracownicy Fundacji Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym "Zawsze Potrzebni" poprosili o przesłanie dokumentów potwierdzających wykonanie prac remontowych oraz kopii dokumentów ubezpieczenia i aktualnego badania technicznego pojazdu. Mimo wielu próśb i ponagleń Stowarzyszenie nie przesłało żadnej dokumentacji.
Gdy Fundacja zwróciła się z prośbą o zwrot pojazdu do Warszawy stwierdzono, że "zawiedli zaufanie i jeśli chcą to sami na własny koszt mogą pojazd odebrać".

Na początku października Straż Miejska w Będzinie poinformowała Fundację, że należący do niej pojazd stoi nieprawidłowo zaparkowany na jednym z osiedli i został już częściowo zdewastowany.

Po przybyciu do Będzina, prezes Fundacji - Przemysław Wójcik, wraz ze współpracującą firmą "Salutis" odnaleźli pod wskazanym adresem karetkę i stwierdzili poważną ingerencję w jej wyposażenie.

Sprawę zgłoszono na policję, jednak nie ma najmniejszych szans na odnalezienie sprawców kradzieży. Z policyjnych notatek wynikało, że przedmioty zaczęły ginąć już prawie 2 tygodnie wcześniej - niestety, nikt nie poinformował Fundacji mimo, że na pojeździe znajduje się numer telefonu.

Przedstawiciel Stowarzyszenia, które dysponowało samochodem nie poczuwał się do winy - pokrył jedynie koszt holowania do Warszawy.

Po dokładnych oględzinach samochodu stwierdzono:

- brak reflektorów przednich wraz z kierunkowskazami
- brak atrapy (grilla)
- brak sterownika sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej
- brak apteczki
- poważne uszkodzenie opon pojazdu
- uszkodzona obudowa stacyjki
- brak gaśnic
- brak akumulatora Centra
- uszkodzenia układu chłodzenia (wyrwane przewody)
- brak ubezpieczenia i badań technicznych

Szacunkowy koszt niezbędnych napraw:

- zakup reflektorów oraz kierunkowskazów: ok. 200 pln
- zakup atrapy: ok. 100-150 pln
- zakup centralki: ok. 500-1000 pln
- zakup opon: ok. 600-1000 pln
- prace blacharskie: ok. 1500 pln
- pozostałe naprawy i montaż elementów: ok. 600-1000 pln

Łączny szacunkowy koszt napraw to 2500-4800 pln.

Logo Fundacji Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym "Zawsze Potrzebni". / Fot. Logo FundacjiFundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym "Zawsze Potrzebni" zwraca się z ogromną prośbą o pomoc w naprawie i uzupełnieniu brakujących elementów wyposażenia zdewastowanej karetki. W chwili obecnej nie dysponuje żadnymi środkami finansowymi i nie jest w stanie uratować pojazdu przed oczekującym złomowaniem.

Wcześniej ambulans służył głównie do celów szkoleniowych, udziałów w pokazach i ćwiczeniach ratowniczych, oraz do niekomercyjnych wyjazdów dla potrzeb podopiecznych lub podopiecznych współpracujących stowarzyszeń. W obliczu nadchodzącej zimy trudno będzie Fundacji poradzić sobie bez wsparcia tej karetki.

Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym"Zawsze Potrzebni" bardzo prosi o pomoc każdego, kto może choćby najmniejszą kwotą wesprzeć ratowanie zdewastowanej karetki.

Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym"Zawsze Potrzebni" z Warszawy służy pomocą każdemu


Wszelkie deklaracje wsparcia proszę kierować drogą elektroniczna na adres: biuro@potrzebni.nazwa.pl .
Strona Fundacji Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym "Zawsze Potrzebni"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.