Facebook Google+ Twitter

Pompa insulinowa dla małego Kacpra od WOŚP

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-01-19 08:34

Teraz chłopczykowi i najbliższym jest łatwiej. Wcześniej musiał być kłuty i 5 razy na dobę. Dzięki pompie tylko raz i to na trzy dni.

5,5-letni Kacper Jeziorny z Sieradza od półtora roku choruje na cukrzycę. Od dwóch miesięcy Mały Kacper / Dziennik Zachodni leczenie znosi lepiej, bo od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dostał pompę insulinową. Najbliżsi chłopca szukają kontaktu z rodzinami innych chorych dzieci, by razem wspierać się doświadczeniem w walce ze schorzeniem.

- Bardzo chcę podziękować panu Owsiakowi za prezent - podkreśla Kacper. Teraz chłopczykowi i najbliższym jest łatwiej. Wcześniej musiał być kłuty i 5 razy na dobę. Dzięki pompie tylko raz i to na trzy dni. Sprzęt dostał, bo został pomyślnie zakwalifikowany do pomocy spośród dzieci będących pod opieką kliniki diabetologicznej w Łodzi.

- Teraz może normalnie funkcjonować - cieszy się babcia Kacpra Alicja Spętana. Jak podrośnie, a orkiestra jeszcze będzie grała, sam na pewno zabierze się za zbieranie pieniędzy dla chorych dzieci - nie ma wątpliwości.

Najbliżsi Kacpra swoimi doświadczeniami w walce z chorobą chcą podzielić się z innymi rodzinami, które borykają się z podobnym problemem. I proponują, by kontaktować się z nimi. Pani Alicja czeka na zgłoszenia od zainteresowanych osób pod nr tel. 502 579-671.

- Być może udałoby się założyć koło. Bo dorośli w Sieradzu są stowarzyszeni, a dzieci nie. Jan Kruszyński, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Sieradzu przyklaskuje inicjatywie. Ale jednocześnie informuje, że koło dzieci i młodzieży PSD w Sieradzu istnieje. Skupia 15 osób.

- Oferujemy rodzinne szkolenia, a prócz edukacji wycieczki i turnusy rehabilitacyjne. Osoby, które szukają pomocy, mogą się z nami kontaktować. Szczególnie zapraszamy tak zaangażowane osoby, jak rodzina Kacpra - przekonuje.

Jan Kruszyński w poniedziałki i środy dyżuruje w pokoju nr 14 w biurowcu przy ul. Kościuszki 5, a w czwartki przy al. Pokoju 11 (pokój nr 14) czeka w godzinach 11-12. I pod telefonem 0-606 956-915.

- Dzieci chorych na cukrzycę jest na pewno dużo więcej - przyznaje. - Ale nie mamy orientacji ile, ponieważ w Sieradzu brakuje diabetologa specjalizacji dziecięcej – mówi.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.