Facebook Google+ Twitter

"Pomsta" dla Konrada Niebudka

Już w najbliższą niedzielę w Chorzowie odbędzie się spektakl „Pomsta”. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację Konrada Niebudka. W kasach Chorzowskiego CK są jeszcze bilety.

Pomsta / Fot. Magdalena Foltys„Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”. Czasem jednak niebu można pomóc. Przyjaciele wspierają rodzinę Niebudków z całych sił, towarzyszą w czasie ciężkiej choroby ich syna Konrada. Organizują koncerty i spektakle, z których wszystkie fundusze są przekazywane na dalsze leczenie i rehabilitację Konrada Niebudka.

Przyjaciele z Ferajny Makuli wystawią 11 października musical pt .„Pomsta”. Ten zabawny spektakl w gwarze śląskiej do łez bawi publiczność od kilkunastu lat. Opowiada o wzajemnych waśniach autochtonów (hanysów) i przybyszów z Kongresówki (goroli). Występują w nim artyści znani ze scen i estrad śląskich m.in. Jacenty Jędrusik, Marta Tadla, Marian Makula oraz Darek Niebudek.

Tym razem rozbawiona publiczność zrobi jeszcze jeden dobry uczynek, finansowo wspomoże walkę o życie Konrada. Wszystkie pieniądze jakie uda się zebrać zostaną przeznaczone na ten szczytny cel. Niezwykły spektakl odbędzie się w Chorzowskim Centrum Kultury 11 października o godz. 17.

21-letni Konrad, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przeszedł prawdziwą szkołę życia i charakteru. Życie plecie różne scenariusze, czasami z dnia na dzień, z godziny na godzinę, nasze spokojne życie zamienia się w walkę o nie. Podstępny nowotwór zaatakował nagle, jednak wszyscy przyjaciele i znajomi rodziny nie mają wątpliwości, że ta walka zostanie wygrana. Jest to tylko kwestią czasu. O wygranej walce z ciężka chorobą przekonany jest również aktor Marian Makula, przyjaciel rodziny. - Z przeciwnościami trzeba walczyć i nieraz udaje się wygrać, a co się ma stać to o tym zadecyduje ten najważniejszy reżyser tam w górze. Jeżeli zobaczy nasze wysiłki i chęci, na pewno się zastanowi czy warto Konrada powołać do siebie, czy zostawić tam, gdzie go kochają i potrzebują bardziej niż w niebiańskich przestworzach - mówi Marian Makula.

Papkin we FlashGaduleOdtwórca roli Papkina w „Pomście” Dariusz Niebudek odpowie niebawem na pytania we FleshGadule. Kim jest bohater programu Lookr.tv? Polskim aktorem teatralnym i filmowym. Urodził się w Kielcach, na Śląsk przyjechał 23 lata temu. Przez wiele lat związany był z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Gościnnie występuje na deskach śląskich teatrów. Gra m.in. w Teatrze Korez, Gliwickim Teatrze Muzycznym czy w Teatrze Rozrywki. W tym ostatnim możemy go oglądać m.in. w musicalu „Producenci”, który został okrzyknięty przez krytyków teatralnych hitem sezonu. Wielu ludzi zna go jako konferansjera, bawiący publiczność na festynach i koncertach. Od 2008 roku prowadzi Śląską Listę Szlagierów w TVS Silesia. Ma na swoim koncie wiele epizodów filmowych. Obecnie możemy go oglądać w serialach „Klan” oraz „Naznaczony”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.