Facebook Google+ Twitter

Pomyłki sędziowskie

Nie myli się ten, kto nic nie robi. To prawda, z którą trudno się nie zgodzić. Ale gdy mylą się sędziowie piłkarscy, wypaczając przy tym wyniki meczów, należy zastanowić się nad rozwiązaniem, które zminimalizowałoby błędy rozjemców.

Po niedzielnych meczach 1/8 finału mundialu najczęściej słychać było krytykę pod adresem sędziów, dodam uzasadnioną krytykę. Panowie z gwizdkami oraz chorągiewkami popełnili rażące pomyłki. Wizyta u okulisty raczej nie pomoże, potrzebne są radykalniejsze działania.

Sędzia nie widząc jak piłka po strzale Franka Lamparda wpada do bramki popełnił ogromnego babola. Śmiem twierdzić, że wypaczył wynik meczu. Owszem Niemcy byli w tym spotkaniu lepszym zespołem, ale gdyby gol został uznany, Anglicy mogliby złapać wiatr w żagle i pójść za ciosem. Tym bardziej, że drużyna niemiecka dobijała rywala po kontrach, a przy stanie 2:2 musiałaby zagrać inaczej.

W pojedynku Argentyny z Meksykiem sędzia nie widział, bądź nie zdążył zobaczyć (był źle ustawiony), że Tevez stał na co najmniej metrowym spalonym i jak gdyby nic uznał gola. Włos aż jeży się na głowie, gdy ogląda się takie popisy. Co zrobić, żeby wyeliminować wpadki sędziów?

Nie sądzę, żeby na turniej o mistrzostwo świata pojechali sędziowie nieznający swojego fachu. Choć patrząc na ostatnie błędy wydaje się, że to wynik gapiostwa i mimo wszystko braku umiejętności. Widzę dwa rozwiązania. Po pierwsze, wprowadzenie technologii wideo, która rozwiewałaby wszelkie wątpliwości, ale na ten pomysł sceptycznie patrzy FIFA. Rozstrzyganie kontrowersyjnych sytuacji wydłuży mecz, ale coś kosztem czegoś. Drugie rozwiązanie, to wprowadzenie dodatkowych sędziów, bowiem więcej par oczu, to mniejsze ryzyko przeoczenia czegokolwiek.

Nie wiadomo na co zdecyduje się FIFA, ale zmiany w systemie sędziowskim są nieuniknione. Sędziowanie w RPA stoi na niskim poziomie, co w turnieju o mistrzostwo świata nie przystoi. Pomyłki sędziowskie nie mogą zabijać piękna sportu, dlatego trzeba wdrożyć nowy system.

I jeszcze jedno, rozjemców niedzielnych meczów nie chciałbym widzieć w najbliższym czasie na murawie, bo muszą ponieść konsekwencje swoich błędów. Przymusowy urlop jest jak najbardziej wskazany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.