Facebook Google+ Twitter

Pomyłki w TVN24

Każdemu dziennikarzowi zdarzają się wpadki czy inne błędy, zwłaszcza literówki. Errare humanum est. Dziwią jednak poważne błędy merytoryczne na bodajże najlepszym i nierzadko nagradzanym serwisie tvn24.pl

Błędy na stronie tvn24.pl / Fot. Roland SemikWpadki nie omijają także tych najlepszych. Gdy w lipcu 2008 r. w wypadku samochodowym zginął prof. Bronisław Geremek, w artykule na tvn24.pl pojawił się akapit słowo w słowo skopiowany z biogramu profesora na polskiej Wikipedii. Po interwencji edytorów Wikipedii sporny fragment usunięto.

Jak jednak wytłumaczyć sytuację, gdy tvn24.pl przez całe niedzielne przedpołudnie informował, iż sobotni odcinek programu "Mam talent" wygrali artyści wykonujący swoje występy przy melodiach Erica Claptona "Layla" i The Prodigy "Firestarter"? W rzeczywistości były to utwory "Tears in heaven" oraz "VooDoo People"...

W jednym z akapitów artykułu przeinaczono imię zwycięzcy (Karol zamiast Kamil). Koniec tekstu został zaś okraszony stwierdzeniem: "To właśnie Kamilowi Bednarkowi przypadło w wyniku losowania telewidzów pierwsze miejsce czwartego półfinału". W istocie nie było to losowanie, lecz głosowanie.

Taka ilość błędów w zaledwie kilku akapitach może świadczyć jedynie o tym, że artykuł był pisany przez osobę bardzo roztargnioną albo w ogóle nieoglądającą sobotniego odcinka. A pisanie o czymś, o czym nie ma się pojęcia (czytaj: relacjonowanie czegoś, czego się nie widziało), to w pracy dziennikarskiej błąd niewybaczalny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Szanowny autor też nie uniknął błędu pisząc''na bodajże najlepszym[..]'' :)))) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tvn24 podpisał po powrocie z Vancouver Katarzynę Bachledę Curuś jako Katarzynę Wójcicką Curuś...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja, skromny amator, przeżywam każdą swoją najmniejszą wpadkę godzinami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasami z pośpiechu, najczęściej z niedbalstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.