Facebook Google+ Twitter

Pomysł Anny Sobeckiej: Podatek dla bezdzietnych małżeństw

  • Źródło: OhmyNews
  • Data dodania: 2006-10-26 08:32

Rodziny, które nie wychowują dzieci, powinny być obciążone podatkami, bo nie uczestniczy w budowaniu społeczeństwa – twierdzi Anna Sobecka, posłanka z Ruchu Narodowo-Ludowego.

fot. MWMEDIA – Opodatkujmy wszystkich chorych, nie tylko pary leczące niepłodność – ripostuje dr Konrad Zygmunt Maćkowiak, kierownik przychodni w 111. Szpitalu Wojskowym w Poznaniu.

Posłowie Ruchu opracowali Narodowy Program Wspierania Rodziny. Oprócz wprowadzenia bezwzglednego zakazu aborcji, postulują także opodatkowanie bezdzietnych małżeństw. – Dzietność jest istotną cechą rodziny – twierdzi Anna Sobecka. – Należy przyjąć, że rodzina i to wielodzietna jest normą, nie ekscesem. Stąd propozycje, by matki wychowujące dzieci otrzymywały pensje i nabywały prawa do emerytury, bezdzietni zaś mają się na to złożyć.

– W tej chwili szacuje się, że co szósta para ma problem z prokreacją– mówi Maćkowiak. – Medycyna jest w stanie takim ludziom pomóc. Niestety, leczenie niepłodności jest bardzo kosztowne. I nie refundowane. Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za część badań, które mają doprowadzić do stwierdzenia, dlaczego para nie może doczekać się potomstwa, ale za terapię zainteresowani muszą zapłacić z własnej kieszeni. – Zmierzamy w kierunku, w którym prokreacja przestaje być prawem, a staje się obowiązkiem –– zwraca uwagę Wanda Nowicka z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. – W Chinach kobieta nie może urodzić więcej niż jednego dziecka, u nas nie będzie mogła rodzenia uniknąć.

Monika Kaczyńska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Agnieszka Szymańska
  • Agnieszka Szymańska
  • 04.10.2010 22:10

Niech się ta pani zastanowi nad sobą bo różne nieszczęścia się zdarzają można np. stracić dziecko i co wtedy też podatek a pracujący single czy w związkach małżeńskich czyż nie płacą za żłobki przedszkola i inne instytucje jeszcze wam mało!!!!!!!!!!! Tak się martwicie o przyszłość dzieciaków a znosicie ulgi prorodzinne. Posłowie zajrzyjcie do własnych kieszeni a nie tych co zarabiają poniżej 2tys.!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Małgorzata Śliwińska
  • Małgorzata Śliwińska
  • 16.09.2010 10:48

Ja mam 30 lat i pracuję na czarno, emerytury się nie spodziewam, i kto mnie zmusi??
Dzieci też nie mam i nie planuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

do komentarza tzw. bykowego na forum zmusiły mnie ostatnie w tym temacie rewelacje posła Piłki czy jak mu tam. po pierwsze: czemu maja płacic tylko faceci ? i drugi to NAJWAżNIEJSZE: proszę o wskazanie w Konstytucji w obowiązkach obywatela obowiązek zawierania związku małżeńskiego oraz o bykowym dla płci męskiej i tylko męskiej oraz żeńskiej. Z tego co pamiętam to mieszkam i żyję w państwie demokratycznym i nie słyszałem o obowiązku zawierania małżeństwa. A może ktos woli inna formę związku, tj. konkubinat, który jest bardziej na czasie. także proszę o odpowiedź na łamach tego forum. A pani i panie Piłka swoje chore pomysły wsadźcie w ... (za przeproszeniem). jeszcze w tym chorym kraju jest jak byście nie wiedzieli KONSTYTUCJA oraz obce Wam (na to wychodzi) pojęcie DEMOKRACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.10.2006 20:41

Słuchajac i czytając to co się dzieje w sejmie, jestem za aborcją:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patrzę na jej zdjęcie i myślę - święta Anna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani posłanka zapomniała o wielu grupach społecznych, które powinne też płacić podatek od braku dzieci. Homoseksualiści, księża, "stare" młode pary, tzw. stare panny i kawalerowie. A czy Pani posłanka pomyślała o tych, którzy nie mogą się doczekać na dzieci, czy mimo tej tragedi życiowej jeszcze mają od niej płacić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawiam się,że to nietrafione propozycje obciążania podatkiem bezdzietne małżeństwa. Gdzie wolności i swobody obywatelskie?Uważa Pani poseł,że lepiej rodzić niechciane dzieci...,a co z bezdzietnymi kobietami,które już nadto cierpią z powodu niemożności zajścia w ciąże/? Lepiej stwarzajcie warunki dla godnego życia ludziom-natomiast inne,całkiem osobiste decyzje pozostawcie rodzinie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To kolejny poroniony pomysł Posłanki Sobeckiej. Jak można opodatkowac pary, które chciałyby mieć dzieci a nie mogą. Przeciez to jest chore. Jest jeszcze wiele innych spraw, które trzeba brać pod uwagę przy planowaniu rodziny np. czy uda się potomka wychować, zapewnić mu godne warunki życia. Nie popadajmy w skrajnośc, nie każdy chce lub może mieć dziecko. Prokreowanie dla Państwa jest nie dopuszczalne, przecież to zamach na podstawowe prawa jednostki do stanowienia o samym sobie. JRśli chodzi o tę posłankę, to jestem głęboko przekonany, iż to nie jest jej pomysł. Już w tym roku udowodniłem jej plagiat pomysłu na łamach pewnej warszawskiej gazety. Sprawa dotyczyła zaczerpnięcia pomysłu akcji "dzień dziecka, dniem bez alkoholu". Pomysł został skradziony Eugeniuszowi Sobczakowi, społecznikowi dzielnicy Bemowo w Warszawie, który od kilku lat organizuje tę akcji, ale pod inną nazwą. Dokumenty i wyrazy poparcia przesłane przez najważniejsze osoby ze świata mediów i polityki to potwierdzają. Akcja prowadzona była pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego oraz burmistrza Bemowa. Poparcie dla Akcji Eugeniusza Sobczaka wyraziła, również Jolanta Kwaśniewska. Mówie stanowcze nie dla kolejnych zwariowanych pomysów Ruchu Narodowo- Ludowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co dzień taka perełka :( Jest coraz gorzej - ta sytuacja to równia pochyła... w stronę państwa fundamentalistycznego... Ja naprawdę nie mam ochoty stąd wyjeżdżać, ale może stanie się tak, że po prostu nie będę miał wyboru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł chory, skutek może być odwrotny: wzrost liczby nieformalnych związków. Przecież młodzi ludzie, dwudziesto- dwudziestoparolatkowie biorą śluby, a dzieci chcą mieć wtedy, kiedy ich sytuacja życiowa, materialna ustabilizuje się; a tak? kto będzie chciał brać ślub i płacić za dzieci, których nie ma i to z poczuciem, że jest się elementem mało przydatnym społecznie? Tylko płodząc budujemy społeczeństwo? Co za bzdura! Przegięcie, tak jak określanie rodzin wielodzietnych jako patologicznych (Miller). Co innego odpis np. 1% z podatku na specjalny fundusz. A przede wszystkim OBNIŻENIE podatków, bo wtedy więcej pieniążków zostaje w naszych kieszeniach i ogromna rzesza zarabiających poniżej tzw. średniej krajowej (ok. 2,5 tys. zł, o ile dobrze pamiętam) będzie mogła znaleźć w budżecie domowym co miesiąc wiecej środków na utrzymanie dziecka, a nie tylko jednorazowe becikowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.