Facebook Google+ Twitter

Pomysł Lewicy na abonament

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 13:26

Klub Poselski Lewica wnosi do laski marszałkowskiej projekt ustawy zmieniającej zasady radiowo - telewizyjnych opłat abonamentowych. Projekt ten przewiduje między innymi, że abonament można będzie odliczać od podatku.

Według szefa Klubu Lewica Wojciecha Olejniczaka, zmiany te zapewnią mediom publicznym stałe źródło finansowania, dzięki czemu będą one mogły profesjonalnie realizować swą misję. Jerzy Szmajdziński powiedział, że w świetle przepisów Unii Europejskiej, wątpliwe byłoby finansowanie mediów publicznych bezpośrednio z budżetu. Jego zdaniem, byłaby to niedozwolona pomoc publiczna dla spółki, którą jest zarówno telewizja jak i radio publiczne.

Klub Poselski Lewica chce też wprowadzić licencje programowe. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznawałaby je na cztery lata. Licencje te miałyby gwarantować realizowanie misji przez media publiczne. Jerzy Szmajdziński wyjaśnił, że chodzi między innymi o to, aby programy kulturalne, edukacyjne i sportowe nie były emitowane przez TVP po północy, lecz w korzystniejszym czasie antenowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.