Facebook Google+ Twitter

Pomysł ministra edukacji: Technika lepsze bez nazwy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-03-05 07:46

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji, wszystkie łódzkie technika w zespołach szkół ponadgimnazjalnych stracą dotychczasowe nazwy - pozostaną im tylko numery.

fot. Express IlustrowanyI tak np. Technikum Ekonomiczne w ZSP nr 1 stanie się Technikum nr 1, Technikum Handlowe w ZSP nr 5 - Technikum nr 5, Technikum Samochodowe w ZSP nr 7 - Technikum nr 7 itd. Zmiana ma wejść w życie od 1 września. Pomysł nie podoba się ani młodzieży, ani rodzicom, ani dyrektorom szkół.

- Skąd będziemy wiedzieć, jakie to technikum? - pytają Mateusz i Łukasz z II klasy gimnazjum. - Jak jest technikum urządzeń sanitarnych czy mechaniczne, to od razu wiadomo, o co chodzi. A tak? Kompletny brak informacji.

O tym, że nazwa powinna identyfikować szkołę, przekonani są też nauczyciele.

- Dotychczasowa nazwa Technikum Przemysłu Spożywczego nr 6 jest utożsamiana z kierunkiem kształcenia, po zmianie na Technikum nr 6 sam numer nic uczniom nie powie - mówi Edward Andrzejczak, dyrektor ZSP nr 6. - Tradycyjne nazwy po prostu promują szkołę.

- Nazwę "Gastronomik" wymyśliliśmy, gdy zostaliśmy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 - mówi dyr. Halina Jędrzejczak. - Żeby się wyróżniać. Jest nieoficjalna, ale używamy jej na stronie WWW, w ulotkach z ofertą szkoły. Wolałabym, abyśmy byli Zespołem Szkół Gastronomicznych - w innych województwach takie funkcjonują. Nazwy z określeniami typu: mechaniczne, poligraficzne, odzieżowe są czytelne. Jest jednak jedna zaleta tej zmiany - w ramach swojego Technikum nr 4 będę mogła otwierać różne klasy, np. technik kucharz, technik technologii żywności, technik żywności i gospodarstwa domowego itp.

(mj) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.