Facebook Google+ Twitter

Pomysł na dłuższe weekendy: krótsza praca w piątki

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-06-24 08:11

Michał Dunin ma 20 lat. Niedawno rozpoczął swoją pierwszą pracę jako asystent księgowego w jednej z dużych korporacji. Po kilku miesiącach doszedł do wniosku, że obowiązujący czas pracy jest dla niego krzywdzący. Wraz z grupą młodych, podobnie myślących osób zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Chcą, wzorem niektórych państw zachodnich wprowadzenia skróconego dnia pracy w piątki - do godz. 13.

Byle do 13. - demonstracja w Krakowie / Fot. Katarzyna ProkuskaZ tej okazji w Krakowie w piątek odbyła się demonstracja. – Stwierdziliśmy, że w piątek po południu nikomu z nas nie chce się pracować. Myślimy jedynie o nadchodzącym weekendzie – mówi. Zamiast tego, proponują wydłużenie czasu pracy we wtorki i środy. Według nich przyczyni się to do zwiększenia wydajności pracowników. Jak przyznają, nie wierzą w możliwość zebrania wymaganej liczby 100 tys. podpisów pod projektem ustawy. Zależy im jedynie na zainicjowaniu społecznej debaty na ten temat. Spytaliśmy więc, co sądzą na ten temat eksperci.

– Pomysł traktuję jako żart. Podobnie jak ten z ołówkiem, którego nigdy nie wykorzystujemy w całości. Zostawiamy zawsze kilka centymetrów. Może zatem powinno się produkować ołówki kilka centymetrów krótsze... – komentuje Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Obecne przepisy pozwalają na wykonywanie pracy w mniej niż pięć dni w tygodniu przy równoczesnym przedłużeniu dobowego wymiaru czasu pracy. Jest to możliwe na pisemny wniosek pracowników, po porozumieniu się z pracodawcą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.