Facebook Google+ Twitter

Pomysł na optymalizację budżetu Funduszu Świadczeń Socjalnych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-18 19:47

Docenianie pracownika wpływa na jego późniejszą efektywność w pracy. Ciągłe podwyżki płac mogą jednak znacznie uszczuplić firmowy budżet. W takiej sytuacji, dobrym wyjściem okazuje się tanie i niekonwencjonalne sposoby wynagrodzeń.

W pierwszej połowie tego roku pojawiły się na Polskim rynku platformy sprzedaży usług oferujące rabaty 50% i znacznie powyżej (np. FastDeal.pl). Zakup voucherów (kuponów opiewających na usługę z naliczonym rabatem) jest idealnym rozwiązaniem lokowania funduszy socjalnych. Ze względu na duży rabat, można zakupić ich znaczną ilość. W ten sposób pracodawca ma możliwość docenienia pracownika w inny, aczkolwiek również atrakcyjny dla niego, sposób. Voucher jest mniejszym obciążeniem budżetu pracodawcy a sam prezent w postaci konkretnej usługi może być wykorzystany przez pracownika lub nawet całej jego rodziny. Ponadto, te niekonwencjonalne działanie przekonuje pracownika o dobrych intencjach szefa. Pracownik doceniony pracuje efektywniej i twórczo, a także buduje pozytywny wizerunek firmy na zewnątrz.

Wychodząc naprzeciw pracodawcom, FastDeal.pl oferuje im możliwość wystawiania noty księgowej. Po dokonaniu zakupu voucherów każdy klient, jeśli wyrazi takie życzenie, otrzymuje notę księgową, którą może zaksięgować w kosztach. Pozwala to na lokowanie budżetu Funduszu Świadczeń Socjalnych. Dodatkowym plusem FastDeal.pl jest także to, że voucher nie traci ważności przez 6 miesięcy. Kupując go w sierpniu można go wykorzystać na Boże Narodzenie. Kupon na usługę zamiast na produkt będzie odmianą i zaskoczeniem dla pracowników. Każdy voucher jest na okaziciela, co daje pracownikowi możliwość dalszego wykorzystania go (chociażby na prezent).

Kiedy budżet firmy jest napięty, trudno znaleźć coś, co mogłoby w pełni usatysfakcjonować pracownika. Także ciężko jest wpaść na nowatorski pomysł, jak wykorzystać fundusze socjalne. Dlatego warto skorzystać z serwisów takich jak FastDeal.pl, aby zoptymalizować Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.