Facebook Google+ Twitter

Pomysł na wsparcie

Współautorzy: Barbara Podgórska

Stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju realizuje obecnie projekt aktywizacji mieszkańców osiedla socjalnego Długa-Zwałowa w Łaziskach Górnych.

Baner / Fot. SCSRZnajdują się oni przeważnie w trudnej sytuacji materialnej, a nierzadko również w kłopotliwym położeniu życiowym. Większość objęta jest pomocą socjalną. CSR prowadzi tu Punkt Pracy Socjalnej, gdzie dwóch psychologów pełni dyżury przez pięć dni w tygodniu. Punkt świadczy wsparcie dla dorosłych mieszkańców dzielnicy oraz ochronkę dla dzieci.

W tym miejscu odbywają się lekcje języka angielskiego, kurs wizażu oraz zajęcia na siłowni z instruktorem fitness - informuje Wojciech Szwiec, wiceprezes stowarzyszenia. - Dzięki projektowi powstała też sekcja rewitalizacyjna, która zajmuje się budową placu zabaw dla dzieci. Programem aktywizacji objęte są głownie kobiety z Łazisk, którym najtrudniej jest znaleźć pracę. Dzięki zajęciom organizowanym przez CSR zwiększają swoje szanse na zatrudnienie. Więcej informacji na ten temat w filmie:oraz na stronie CSR: http://www.csr.biz.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.