Facebook Google+ Twitter

Pomysł Pierwszej Damy: Łódź siostrą Los Angeles?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-04-30 06:56

Przebywająca z wizytą w Los Angeles małżonka prezydenta RP Maria Kaczyńska powiedziała, że są duże szanse na założenie w tym mieście ośrodka kultury polskiej wspieranego przez władze. Maria Kaczyńska otworzyła w czwartek 8. Festiwal Filmów Polskich w Los Angeles, na którym pokazuje się głównie utwory z ostatnich lat.

Nawiązując do instytucji miast siostrzanych, pani Kaczyńska zamierza zaproponować, aby Łódź stała się miastem siostrzanym dla Los Angeles. Oba miasta są bowiem swoistymi stolicami kinematografii w swoich krajach.

"Łódź bardzo pasuje do tej roli, gdyż ma aleję gwiazd, wytwórnię filmów i szkołę filmową. Tu powstały wielkie filmy, jak "Ziemia obiecana". W Łodzi też, podobnie jak w Los Angeles, jest silny przemysł tekstylny. Idea ich współpracy jako miast siostrzanych bardzo zainteresowała władze L.A. i trzeba teraz doprowadzić w Polsce do tego, aby tę współpracę nawiązać. Byłaby to ciekawa inicjatywa" – powiedziała pierwsza dama.

– Nie mamy podpisanej umowy z żadnym miastem w Stanach. Przydałoby się nam znaczące miasto, które mogłoby być naszym partnerem. Miasta dobierają się najczęściej na zasadzie podobnej historii czy zainteresowań – mówi Kajus Augustyniak, rzecznik prezydenta Łodzi.

(mt, pap)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.