Facebook Google+ Twitter

Pomysł PiS: benzynę odpiszemy od podatku i zaoszczędzimy 750 zł

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-04 17:27

Klub parlamentarny PiS przedstawia pomysły, jak obniżyć cenę paliwa w Polsce.

Sonda

Czy uważasz takie rozwiązanie za słuszne?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Orlen2006slup.png&filetimestamp=20110726144052 / Fot. wikipedia.plJak czytamy w Newsweeku, podczas konferencji prasowej PiS na stacji paliw wiceprezes PiS Beata Szydło zapowiedziała, że klub tej partii przygotował dwa projekty zmian w ustawach, które mają skutkować obniżeniem cen paliwa.

Pierwszy z dwóch projektów mówi o wprowadzeniu dodatkowego odpisu na zakup paliwa przy rozliczaniu PIT-u. Odpis ten byłby na kwotę do 750 zł w skali roku. Drugi z projektów dotyczy obniżenia akcyzy o 2 grosze za litr gazu i o 5 groszy za litr benzyny. Posłanka Beata Szydło, PiS, stwierdziła: "Jest to możliwe panie premierze".

Mariusz Błaszczak przekonywał, że w swoim kraju możemy kształtować ceny paliw za pomocą systemu podatkowego. Rzecznik PiS Adam Hofman stwierdził, że od zamykania stacji paliw ceny nie spadną.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Karolu - własnie mówię o "anty-przywileju" który miałby obejmować ludzi, którzy do odpisu nie powinni mieć prawa. Każdy inny posiadacz samochodu płaci z własnej kieszeni(pracy) i tu pomysł byłby chyba słuszny. Sama nie jestem posiadaczką samochodu, ale
przy okazji - skoro juz mowa o odpisach - porusz zapowiedź zlikwidowania ulgi na internet. Tu też wytworzy się dziwna sprawa: internet użytkowany służbowo jest opłacany przez budżet. Skasowanie ulgi dla człowieka prywatnego - odbije sie wydatnie na jego prywatnej kieszeni. Tym bardziej, że internet jest często głównym łącznikiem ze światem dla ludzi starszych, chorych, inwalidów, osób pozostajacych na utrzymnaniu współmałżonka lub rodziców oraz ludzi pracujących na własny rachunek. Uważam, że byłoby to bolesnym uderzeniem po kieszeni; sama, jako emerytka - ulgą na internet wyrównuję doroczne dopłaty do ciągle drożejących kosztów ogrzewania. Jeśli więc ktoś chce okazać "dobre serce", niechże się najpierw zastanowi gdzie i komu ulżyć. Ogólne hasełko "ulga na benzynę" jest bliższa demagogii, a nie chęci zmniejszenia kosztów utrzymania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.04.2012 17:58

Co prawda w żadnej partii nie ma dobrych ludzi, ale może ten odpis pomoże.
Pożyjemy to zobaczymy. :) ... Tak i tak nic nie ryzykujemy, gdyż już cena wynosi 6zł za 1l. i ma jeszcze iść w górę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ładnie - z wyjątkiem panów posłów i zawodowych działaczy partyjnych, którym my, obywatele fundujemy wszystkie życiowe wygody: od służbowych samochodów, po benzynę i ochroniarzy w ramach utrzymania działalności poselskich biur. Bo z diety będącej odpowiednikiem poborów, niczego nie płacą - mają na to ekstra fundusze. A do ulgi jakże łatwo doliczyć benzynkę żony, córki, syna i teściowej. Hej - łza się w oku kręci, jakie dobre ludziska w tym pisie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepiej by przywrócili ulgę podatkową na remont domu/mieszkania. Ludzie więcej by na tym skorzystali. Jak oni sobie wyobrażają to odliczanie pieniędzy na paliwo w praktyce? Ludzie mieli by cały rok gromadzić paragony ze stacji paliwowych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
  • Jacek
  • 04.04.2012 18:33

Ale ulga , 7zł miesięcznie ! Przerabialiśmy obniżanie akcyzy .......i korzystały na tym koncerny paliwowe. Tam gdzie wolny rynek nie majstruje się cenami . Niemcy tłumnie kupują u nas paliwo bo znacznie tańsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.