Facebook Google+ Twitter

Pomysł podwyższenia składki rentowej i zdrowotnej nie podoba się prezydentowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-08 14:41

Prezydent krytykuje rząd za pomysły podwyższenia składki rentowej i zdrowotnej. Lech Kaczyński w programie TVN "Kawa na ławę" ocenił, że taka decyzja byłaby równoznaczna z podwyższeniem obciążeń dla wszystkich Polaków. Przypomniał przy tym, że Platforma Obywatelska przez lata mówiła o potrzebie zasadniczego obniżenia podatków. Zdaniem prezydenta, lepszym sposobem na zwiększenie dochodów państwa, byłyby wyższe podatki od najbogatszych.

Lech Kaczyński porównał poglądy ministra finansów Jacka Rostowskiego do poglądów Leszka Balcerowicza i ocenił, że to nie są przekonania dobre w obecnych czasach. Dodał, że cała Europa rozumie potrzebę odchodzenia od polityki, której zwolennikami są ci ekonomiści. W opinii prezydenta, wielu specjalistów czy prezesów polskich banków opowiada się za znacznie śmielszą polityką rządu w celu pobudzania gospodarki.

Lech Kaczyński powiedział, że nie ma aż tak czarnej wizji przyszłości Polski, jaką przedstawił jego społeczny doradca Adam Glapiński, który stwierdził, że w wyniku kryzysu upadnie polski rząd. Przypomniał jednak, że polska gospodarka zaczęła zwalniać już przed kryzysem, w pierwszym kwartale 2008 roku.

Lech Kaczyński jeszcze raz podkreślił, że wejście Polski do ERM2 w chwili obecnej, byłoby bardzo ryzykowne z dwóch powodów - spekulacyjnego i ze względu na zobowiązanie do bardzo restrykcyjnej polityki budżetowej, czyli w istocie pogłębiania kryzysu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.