Facebook Google+ Twitter

Pomysł Smudy na bramkarzy

Franciszek Smuda poinformował już, że na mecz towarzyski z Bułgarią powoła Kuszczaka i Szczęsnego. Czy akurat ci dwaj bramkarze są w tej chwili najlepsi?

Smuda od początku mówił, że u niego w kadrze będą grali najlepsi piłkarze. Kiedy widzę, kogo powołuje trener na bramkę na kolejne zgrupowania, to mam coraz większe wątpliwości. Pierwsze powołania na mecze z Rumunią i Kanadą wysyłane były w trybie nagłym. Smuda nie był wtedy oficjalnie trenerem, a te mecze miały być przywitaniem nowego selekcjonera z kibicami. Powołania Kuszczaka i Szczęsnego nie wzbudzały wielkich emocji. Boruc i Fabiański byli wtedy kontuzjowani, Kuszczak stał w United, a Szczęsnego powołano trochę na wyrost. Obaj zagrali po meczu, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że od czwartego bramkarza Arsenalu, a obecnie broniącego w trzecioligowym zespole w Anglii mamy lepszych specjalistów.

Potem był nasz słynny wyjazd do Tajlandii. I kogo powołuje selekcjoner? Przyrowskiego, który jest wyróżniającym się bramkarzem Ekstraklasy oraz Mariusza Pawełka. O nim nie można powiedzieć, że się wyróżnia, a na pewno nie dobrą grą. Ilość kuriozalnych błędów jakie popełnia ten golkiper na pewno nie zasługuje na reprezentowanie naszego kraju. Spokojnie jest kilku lepszych specjalistów na tej newralgicznej pozycji od bramkarza Wisły. Pokazał to już pierwszy mecz z Danią.

Ale na turnieju w Azji i tak nie szukano bramkarza, podobno mamy lepszych. Tylko czy tymi najlepszymi są Kuszczak i Szczęsny? Zwłaszcza ten drugi budzi wątpliwości. Boruc regularnie gra w Celticu, owszem popełnia błędy, ale gra. Fabiański występuje tylko w meczach pucharowych, ale jest drugim bramkarzem Arsenalu. Dlatego niezrozumiałe dla mnie jest powoływanie Szczęsnego. W Arsenalu jest bardzo daleko od gry, a gra w trzeciej lidze angielskiej poziomem nie rzuca na kolana. Równie dobrze na powołanie liczyć mógłby Tytoń z Holandii, który gra w Erdevisie lub Białkowski, bo on też czasami występuje w tej lidze co Szczęsny.

Nie odbieram talentu Szczęsnemu, ale nie rozumiem powołań na wyrost, a za takie uważam nominacje dla tego zawodnika. Przyszłość pokarze czy to Smuda ma racje, czy jednak moje wątpliwości znajdą uzasadnienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Byle nie Boruca!

"Boruc regularnie gra w Celticu, owszem popełnia błędy, ale gra" - w coraz to słabszej lidze szkockiej, w coraz to słabszym Celticu, który do Rangersów traci już 10 punktów. Ostatnio porażka z kandydatem do spadku i puszczona bramka Boruca, z 12m z dużego kąta...

Boruc już jedne eliminacje nam przegrał... no a teraz to może jest w połowie tak dobry, jak 3 lata temu...

Ja myślę, że Kuszczak, Fabiański a trzeci to nie wiem... najlepiej ktoś młody, coby się ogrywał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.