Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28872 miejsce

Pomysł starosty sieradzkiego na walkę z kryzysem

O ponad 2 tys. złotych więcej będzie zarabiał Dariusz Olejnik, starosta powiatu sieradzkiego. Tak zdecydowali radni koalicji rządzącej podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Sieradzkiego. Teraz starosta będzie zarabiał 12.459 zł.

Dariusz Olejnik-starosta Powiatu Sieradzkiego / Fot. Karol RajewskiCała operacja podwyżki uposażenia starosty przeprowadzona była w iście sieradzkim stylu. Projekt uchwały trzymano w tajemnicy i podrzucono radnym na parę minut przed sesją. Nie przedstawiono go do zaopiniowania na posiedzeniach komisji rady powiatu.

Pomysł na podwyżkę nie był niczym nowym. Pierwszy raz szef powiatu otrzymał podwyżkę w 2006 roku. Jego wynagrodzenie wzrosło wtedy do 10,142.64 zł. Następnie w 2008 roku na XIX sesji Rady Powiatu Sieradzkiego miało być głosowanie nad 500-złotową podwyżką wynagrodzenia starosty. Wtedy sam zainteresowany wnioskował o wycofanie tej uchwały z porządku obrad, na co przychyliła się Rada.

W wywiadzie udzielonym dla tygodnika „Siedem Dni” Dariusz Olejnik tak uzasadniał swoją decyzję -„Rozumiem, że każdy chciałby zarabiać więcej niż aktualnie dostaje, ale uważam, że moja pensja nie należy do najniższych. W obecnej sytuacji, kiedy dochodzi do niepokojów na tle finansowym w niektórych jednostkach podległych, np. w Domu Pomocy Społecznej w Rożdżałach i ogólnie budżet powiatu jest mocno napięty, ubieganie się o podwyżkę byłoby nie na miejscu”.

Od tego czasu minęło niecałe osiem miesięcy. Sytuacja finansowa podległych starostwu instytucji jeszcze bardziej się pogorszyła, wszędzie planowane są cięcia budżetowe w związku z kryzysem. Sytuacja instytucji kultury i domów pomocy społecznej jest tak tragiczna, że w kuluarach mówi się nawet o likwidacji niektórych z nich. Tymczasem starosta rozpoczął walkę z kryzysem od siebie.

Głosowanie nad podwyżką dla starosty odbyło się na piątkowej sesji Rady Powiatu, 20 lutego. Za podniesieniem pensji o ponad 2 tys. zł. głosowali wszyscy radni koalicji rządzącej (PSL,LiD) i Samoobrony, dwóch radnych PO się wstrzymało, a radni PiS i LPR zbojkotowali głosowanie i nie wzięli w nim udziału.

Uchwała przeszła większością głosów i starosta dostanie wyrównanie od początku roku i zamiast 10.142,64 zł będzie otrzymywać 12.459zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Po pierwsze 12549 zł jest to kwota brutto czego Pan już nie napisał.
Skoro radni PIS i LPR "zbojkotowali" głosowanie to znaczy że ich to nic nie obchodzi bo w demokracji sprzeciw wyrażany jest przez veto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może potrzebny jest nakaz karencji jakiejś między otrzymaniem przez radnych projektu uchwał a głosowaniem, z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych? Ten tekst miałby szansę ukazać się przed głosowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a to Polska właśnie

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.