Facebook Google+ Twitter

Pomysły na majówkę w Warszawie

Długi weekend już za kilka dni, a Ty nie masz pomysłu, jak możesz go spędzić? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie imprezy zostały przygotowane w tym roku dla warszawiaków!

1 maja (czwartek)
Czerwony Pic-Nic,
Pałac Kultury i Nauki, godz. 13.00-20.00

Pałac Kultury i Nauki http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:PKiN_w_W-wie.JPG / Fot. Janusz JurzykImpreza prowadzona przez Michała Ogórka ma na celu przybliżenie gościom - realiów epoki PRL-u. Kroniki filmowe, wiadomości telewizyjne i fragmenty najsłynniejszych reklam w satyryczny sposób pokażą obraz tych lat. O oprawę muzyczną zadba zespół Wanda i Banda oraz Andrzej Rosiewicz. Ciekawym punktem programu będzie wykład profesora Jerzego Bralczyka o języku propagandy PRL-u. Nie zabraknie także rozrywek w postaci konkursów dla publiczności, prowadzonych przez Andrzeja Kopiczyńskiego, Jana Englerta i Kazimierza Kaczora. Goście będą walczyli o cenne nagrody rzeczowe, takie jak butelka octu czy mydło Biały Jeleń. Aby zachować atmosferę epoki PRL-u, nad całością imprezy czuwać będzie Milicja Obywatelska.

2 maja (piątek)
Święto Flagi,

plac Zamkowy, godz. 11.00

Uroczystość podniesienia flagi obchodzimy w Polsce od 2004, w tym roku obchody będą szczególnie huczne. Zaproszeni zostali żołnierze z kompanii honorowej Wojska Polskiego, Orkiestra Reprezentacyjna WP oraz przedstawiciele najwyższych polskich władz. O godzinie 12 rozpocznie się program artystyczny przygotowany przez Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego, pod tytułem: „… a na tej fladze biel jest i czerwień”. Impreza odbywa się pod dowództwem Garnizonu Miasta Stołecznego Warszawy.plac Zamkowy http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Warszawa-pano.jpg / Fot. Warszawa-pano

3 maja (sobota)
Defilada historyczna w rocznicę Konstytucji 3 Maja,

Grób Nieznanego Żołnierza, godz. 13.00-14.00

Plac Piłsudskiego http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Plac_Pi%C5%82sudskiego_w_Warszawie.JPG / Fot. Szczepan1990 Z okazji 217. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Warszawa zaprasza na defiladę zorganizowaną przez grupy odtwórstwa historycznego. Po oficjalnych uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pochód przejdzie ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, placem Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskimi i Drogą Belwederską w Łazienkach Królewskich. Główną atrakcją będzie przemarsz żołnierzy konnicy i piechoty w mundurach z okresu napoleońskiego. Całość zakończy prezentacja musztry i uroczystością nadania znaków pułkowych polskim oddziałom wojsk napoleońskich (z 03.05.1807). Pokaz ten odbędzie się około godziny 14.00 przed pałacem Myślewickim w Łazienkach.

Piknik w Łazienkach Królewskich, godz. 12.00-19.00

Na scenie przy Pałacu na Wyspie, w samo południe, aktor przebrany za króla Stanisława Augusta Poniatowskiego odczyta preambułę do Konstytucji 3 Maja. Później, przy budynku Szkoły Podchorążych, będzie można obejrzeć inscenizację przedstawiającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja, inspirowana słynnym obrazem Jana Matejki. Żeński kwartet smyczkowy „The Strings”, ubrany w stroje z epoki, zaprezentuje muzykę charakterystyczną dla epoki oświecenia. W Teatrze na Wodzie wystawiony zostanie „Fircyk w zalotach” Franciszka Zabłockiego oraz „Bajki” Ignacego Krasickiego. Przed Pałacem Myślewickim Zespół Tańca Dawnego „Pavanilia” przedstawi najpopularniejsze tańce towarzyskie końca XVIII wieku. W okolicach Starej Kordegardy będzie można wziąć udział w oświeceniowych grach i zabawach sportowych oraz podziwiać jubileuszową wystawę Mariana Adamczyka.

Łazienki Królewskie http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:POL_Lazienki_Park_Warsaw_%281%29.JPG / Fot. Alina ZienowiczWyjątkowa niespodzianka przygotowywana jest dla dzieci: na placyku przy amfiteatrze odbędzie się spotkanie z mistrzem Bernardem Canalettem, który przeprowadzi lekcję malarstwa. Najmłodsi będą kolorować szkice obrazów. Natomiast na padoku, przy Muzeum Myślistwa i Jeździectwa, będą mogły przejechać się na kucykach.

Alejkami parkowymi przez cały dzień będą się przechadzać królewscy dworzanie i dwórki, po stawie – pływać gondole. Na stoisku promocyjnym będzie można otrzymać bezpłatną broszurę poświęconą historii polskich konstytucji. Osoby zainteresowane zwiedzaniem zabytków na terenie Łazienek Królewskich, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowejpoświęconej parkowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Grucha
  • Grucha
  • 21.03.2012 13:35

Biuro turystyczne Chris w tym roku organizuje ciekawe majówki: nad jeziorem serwy w puszczy augustowskiej i górach stołowych. Z tego co widzę biuro ma dobrą reputację. Ofertę możecie znaleźć na oficjalnej stronie Chrisa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2008 22:18

co miało tak być?

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo tak być miało:P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2008 13:07

sorry zły link jedna 6 mi uciekła
http://um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dzial=aktualnosci&ak_id=15366&k t=3

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2008 13:04

Dlatego to są nudy bo ten artykuł to lekko podrasowana wersja notki ze strony urzędu miasta st. Warszawy"
http://um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dzial=aktualnosci&ak_id=1536 &kat=3

Można sobie zerknąć na załącznik i porównać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdecydowanie ciekawiej mozna majowke w Warszawie spedzic:) to to jakies nudy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. A na majówkę zapraszam także do Poznania:)

link 65244.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

szczególnie żałuję recitalu orkiestry wojskowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.