Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22149 miejsce

Pomysły na majówkę w Warszawie

Długi weekend już za kilka dni, a Ty nie masz pomysłu, jak możesz go spędzić? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie imprezy zostały przygotowane w tym roku dla warszawiaków!

1 maja (czwartek)
Czerwony Pic-Nic,
Pałac Kultury i Nauki, godz. 13.00-20.00

Pałac Kultury i Nauki http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:PKiN_w_W-wie.JPG / Fot. Janusz JurzykImpreza prowadzona przez Michała Ogórka ma na celu przybliżenie gościom - realiów epoki PRL-u. Kroniki filmowe, wiadomości telewizyjne i fragmenty najsłynniejszych reklam w satyryczny sposób pokażą obraz tych lat. O oprawę muzyczną zadba zespół Wanda i Banda oraz Andrzej Rosiewicz. Ciekawym punktem programu będzie wykład profesora Jerzego Bralczyka o języku propagandy PRL-u. Nie zabraknie także rozrywek w postaci konkursów dla publiczności, prowadzonych przez Andrzeja Kopiczyńskiego, Jana Englerta i Kazimierza Kaczora. Goście będą walczyli o cenne nagrody rzeczowe, takie jak butelka octu czy mydło Biały Jeleń. Aby zachować atmosferę epoki PRL-u, nad całością imprezy czuwać będzie Milicja Obywatelska.

2 maja (piątek)
Święto Flagi,

plac Zamkowy, godz. 11.00

Uroczystość podniesienia flagi obchodzimy w Polsce od 2004, w tym roku obchody będą szczególnie huczne. Zaproszeni zostali żołnierze z kompanii honorowej Wojska Polskiego, Orkiestra Reprezentacyjna WP oraz przedstawiciele najwyższych polskich władz. O godzinie 12 rozpocznie się program artystyczny przygotowany przez Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego, pod tytułem: „… a na tej fladze biel jest i czerwień”. Impreza odbywa się pod dowództwem Garnizonu Miasta Stołecznego Warszawy.plac Zamkowy http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Warszawa-pano.jpg / Fot. Warszawa-pano

3 maja (sobota)
Defilada historyczna w rocznicę Konstytucji 3 Maja,

Grób Nieznanego Żołnierza, godz. 13.00-14.00

Plac Piłsudskiego http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Plac_Pi%C5%82sudskiego_w_Warszawie.JPG / Fot. Szczepan1990 Z okazji 217. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Warszawa zaprasza na defiladę zorganizowaną przez grupy odtwórstwa historycznego. Po oficjalnych uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pochód przejdzie ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, placem Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskimi i Drogą Belwederską w Łazienkach Królewskich. Główną atrakcją będzie przemarsz żołnierzy konnicy i piechoty w mundurach z okresu napoleońskiego. Całość zakończy prezentacja musztry i uroczystością nadania znaków pułkowych polskim oddziałom wojsk napoleońskich (z 03.05.1807). Pokaz ten odbędzie się około godziny 14.00 przed pałacem Myślewickim w Łazienkach.

Piknik w Łazienkach Królewskich, godz. 12.00-19.00

Na scenie przy Pałacu na Wyspie, w samo południe, aktor przebrany za króla Stanisława Augusta Poniatowskiego odczyta preambułę do Konstytucji 3 Maja. Później, przy budynku Szkoły Podchorążych, będzie można obejrzeć inscenizację przedstawiającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja, inspirowana słynnym obrazem Jana Matejki. Żeński kwartet smyczkowy „The Strings”, ubrany w stroje z epoki, zaprezentuje muzykę charakterystyczną dla epoki oświecenia. W Teatrze na Wodzie wystawiony zostanie „Fircyk w zalotach” Franciszka Zabłockiego oraz „Bajki” Ignacego Krasickiego. Przed Pałacem Myślewickim Zespół Tańca Dawnego „Pavanilia” przedstawi najpopularniejsze tańce towarzyskie końca XVIII wieku. W okolicach Starej Kordegardy będzie można wziąć udział w oświeceniowych grach i zabawach sportowych oraz podziwiać jubileuszową wystawę Mariana Adamczyka.

Łazienki Królewskie http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:POL_Lazienki_Park_Warsaw_%281%29.JPG / Fot. Alina ZienowiczWyjątkowa niespodzianka przygotowywana jest dla dzieci: na placyku przy amfiteatrze odbędzie się spotkanie z mistrzem Bernardem Canalettem, który przeprowadzi lekcję malarstwa. Najmłodsi będą kolorować szkice obrazów. Natomiast na padoku, przy Muzeum Myślistwa i Jeździectwa, będą mogły przejechać się na kucykach.

Alejkami parkowymi przez cały dzień będą się przechadzać królewscy dworzanie i dwórki, po stawie – pływać gondole. Na stoisku promocyjnym będzie można otrzymać bezpłatną broszurę poświęconą historii polskich konstytucji. Osoby zainteresowane zwiedzaniem zabytków na terenie Łazienek Królewskich, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowejpoświęconej parkowi.


Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Grucha
  • Grucha
  • 21.03.2012 13:35

Biuro turystyczne Chris w tym roku organizuje ciekawe majówki: nad jeziorem serwy w puszczy augustowskiej i górach stołowych. Z tego co widzę biuro ma dobrą reputację. Ofertę możecie znaleźć na oficjalnej stronie Chrisa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2008 22:18

co miało tak być?

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo tak być miało:P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2008 13:07

sorry zły link jedna 6 mi uciekła
http://um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dzial=aktualnosci&ak_id=15366&k t=3

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2008 13:04

Dlatego to są nudy bo ten artykuł to lekko podrasowana wersja notki ze strony urzędu miasta st. Warszawy"
http://um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dzial=aktualnosci&ak_id=1536 &kat=3

Można sobie zerknąć na załącznik i porównać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdecydowanie ciekawiej mozna majowke w Warszawie spedzic:) to to jakies nudy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. A na majówkę zapraszam także do Poznania:)

link 65244.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

szczególnie żałuję recitalu orkiestry wojskowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.