Facebook Google+ Twitter

Ponad 12 milionów zamówień na bilety na Euro 2012

Władze UEFA podały dokładną liczbę osób zainteresowanych kupnem biletów na mecze Euro 2012, które będą rozgrywane na boiskach Polski i Ukrainy. Liczba ta wynosi 12 149 425 co jest dotychczasowym rekordem.

Formularze napływały z 206 krajów całego świata w tym ok. 88 proc. z krajów gospodarzy. Tak duże zainteresowanie nie może dziwić gdyż wiadomo, że od lat piłka nożna jest sportem narodowym w Polsce i na Ukrainie. Zainteresowanie biletami w porównaniu z poprzednim Euro, które odbywało się w Austrii i Szwajcarii wzrosło o 17 proc.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Chętnych na kupno biletów jest bardzo dużo, jednak z ogólnej puli do rąk kibiców trafi jedynie 41 proc., a reszta czyli 59 proc. zostanie przekazana federacjom narodowym (32 proc.), sponsorom, gościom UEFA i nabywcom pakietów biznesowych.

Dla osób, które zapomniały bądź nie miały możliwości aplikowania o bilety jest jeszcze jedna szansa. W lipcu UEFA uruchomi specjalny portal, na którym będzie można sprzedać (a więc i kupić) zamówione wcześniej bilety lub się nimi wymienić.

Ceny wejściówek na poszczególne mecze, wahają się w granicach od 30 do 600 euro, w zależności od kategorii i rangi meczu. Najwyższa cena, czyli 600 euro, to bilet pierwszej kategorii na mecz finałowy w Kijowie.

Losowanie grup ME odbędzie się 2 grudnia w Kijowie. Turniej zostanie rozegrany w dniach 12 czerwca do 1 lipca 2012 roku.

Wiadomo już, że reprezentacja Polski swoje mecze grupowe rozegra w Warszawie (dwa - 8 i 12 czerwca) i Wrocławiu (jeden - 16 czerwca).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.