Facebook Google+ Twitter

Ponad 1300 interwencji po nawałnicach w kraju. Dwie osoby w szpitalu

Niedaleko Chełmna na samochód spadło walące się drzewo. Poszkodowani trafili do szpitala.

 / Fot. PAP/EPA"Większość naszych interwencji to zabezpieczanie zerwanych lub uszkodzonych dachów oraz usuwanie tysięcy powalonych drzew. Drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne, problemy mogą jeszcze występować na drogach powiatowych i lokalnych" - powiedział PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Żywioł dał o sobie znać w województwach: warmińsko-mazurskim, małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, podlaskim, pomorskim, lubelskim i kujawsko-pomorskim.

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni poinformował, że do odwołania zostanie utrzymany stan podwyższonej gotowości służb kryzysowych wojewodów. Z informacji ministerstwa wynika, że najważniejsze drogi i szlaki komunikacyjne zostały odblokowane. Nadal trwa usuwanie zniszczeń infrastruktury kolejowej - podał wtorkowy serwis Onet.pl.

W następstwie intensywnych burz i strat przez nie spowodowanych, doszło do zorganizowania wideokonferencji ministra Boniego z wojewodami, który powiedział, że teraz najważniejsze jest zabezpieczenie zniszczonych przez kataklizm domów i gospodarstw przed deszczem. "Zaraz potem ważne jest udzielenie natychmiastowej pomocy doraźnej najbardziej potrzebującym. Jeszcze dziś zostaną uruchomione środki doraźne wojewodów dla najbardziej poszkodowanych" – informował we wtorek w rządowym serwisie Artur Koziołek, rzecznik prasowy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pojawił się apel o zachowanie ostrożności. Ministerialny serwis zaleca również, by pamiętać o podstawowych zasadach postępowania w razie wystąpienia nawałnic lub burz: wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe; zamknąć okna i drzwi; usunąć z balkonów zbędne przedmioty; unikać otwartej przestrzeni oraz nie parkować aut pod drzewami.

Według aktualnych danych - jak informuje wtorkowy serwis MSW - w całym kraju zerwanych lub uszkodzonych zostało łącznie 230 dachów. Strażacy przez cały czas zabezpieczają uszkodzone dachy oraz usuwają powalone drzewa. W całym kraju około 2 tys. strażaków pomaga w usuwaniu skutków wichur.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

J 56
  • J 56
  • 07.08.2012 20:45

PARANOJA w Polsce . STRAŻACY CIĘŻKO PRACUJĄ PODWYŻKĘ 240 ZŁ NA RĘKĘ DOSTALI POLICJANCI. A strażacy i tak nic nie dostaną bo obiecano im podwyżki jak nie będzie klęsk żywiołowych. a że są mają g....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.