Facebook Google+ Twitter

Ponad 15 milionów ogrzewań Webasto zjechało z taśm produkcyjnych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-14 14:56

Webasto uczciło rekordową produkcję przekazując 15 ogrzewań postojowych organizacjom charytatywnym i non-profit.

Stockdorf/Neubrandenburg – 14 kwietnia 2014 – Firma Webasto od 1990 roku produkuje w Neubrandenburg zestawy ogrzewania postojowego przeznaczone dla samochodów osobowych, dostawczych i kempingowych oraz pojazdów specjalnych, a także łodzi. W ciągu 24 lat funkcjonowania fabryki ten światowy lider w ogrzewaniach postojowych wyprodukował ponad 15 milionów zestawów grzewczych.

By uczcić ten wynik, Webasto postanowiło przekazać 15 ogrzewań postojowych na rzecz organizacji charytatywnych i non-profit prowadzących działalność w regionie fabryki. 10 kwietnia 2014 dr Andreas Dikow, Dyrektor Zarządzający fabryki Webasto w Neubrandenburg razem z Paulem Krügerem, Burmistrzem Miasta Neubrandenburg, przekazali urządzenia przedstawicielom wybranych organizacji pozarządowych w tym między innymi regionalnemu oddziałowi Caritasu, towarzystwom sportowym i domom opieki społecznej.

„Społeczna odpowiedzialność biznesu jest częścią naszej kultury korporacyjnej” – powiedział Dr Andreas Dikow tłumacząc decyzję Webasto o przekazaniu sprzętu. - Chcemy mieć pewność, że dzięki ogrzewaniom postojowym Webasto podróżujący będą się czuli komfortowo podczas swoich wycieczek”.

Oprócz wspierania organizacji non-profit Webasto bardzo poważnie traktuje integrację z osobami niepełnosprawnymi. Firma zatrudnia obecnie 49 niepełnosprawnych osób, co stanowi 7% wszystkich pracowników zatrudnionych w fabryce w Neubrandenburg. Co więcej fabryka od wielu lat ściśle współpracuje z domami pomocy społecznej, dbając między innymi o tereny zielone wokół ośrodków.
* * *
O firmie Webasto:
Webasto Petemar jest częścią koncernu Webasto AG, którego siedziba mieści się w Stockdorfie pod Monachium. Webasto pozostaje firmą rodzinną od momentu jej założenia w 1901 roku. Koncern ma obecnie ponad 50 oddziałów na całym świecie (z tego ponad 30 zakładów produkcyjnych). Firma specjalizuje się w produkcji rozwiązań umożliwiających zarządzanie komfortem cieplnym wewnątrz pojazdu oraz systemów dachowych. Webasto należy do 100 największych dostawców urządzeń dla przemysłu samochodowego na świecie. W roku 2013 grupa Webasto wygenerowała sprzedaż w wysokości ponad 2,5 mld EUR przy zatrudnieniu ponad 10,000 pracowników. Kluczowe obszary specjalizacji koncernu to projektowanie i produkcja systemów okien i modułów dachowych oraz dachów
do kabrioletów, systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji do samochodów osobowych, kamperów, jachtów i łodzi, a także do pojazdów użytkowych i specjalnych. Więcej informacji o firmie Webasto można znaleźć na stronie internetowej: www.webasto.pl
(Natalia Szymczak)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: webasto


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.