Facebook Google+ Twitter

Ponad 300 tys. dzieci czyta blogi

Z internetu korzysta 56 proc. Polaków pomiędzy 7 a 14 rokiem życia. Wśród najmłodszych bardzo dużą popularnością cieszą się blogi. 180 tys. dzieci korzystających z internetu było (105 tys.) lub jest (75 tys.) twórcą bloga.

 / Fot. screenshot z Wikipedia.orgZ internetu korzysta 56 proc. Polaków pomiędzy 7 a 14 rokiem życia*. Ponad połowa z nich robi to codziennie, 26 proc. kilka razy w tygodniu, ponad 13 proc. kilka razy w miesiącu. Zaledwie 4,5 proc. młodych użytkowników internetu łączy się z siecią raz w miesiącu.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Child_and_Computer_08473.jpgWśród najmłodszych bardzo dużą popularnością cieszą się blogi. Ponad 300 tys. polskich dzieci zapoznaje się z tą formą internetową - 120 tys. dzieci sięgało do blogów w ciągu ostatniego tygodnia, a rzadziej niż raz w tygodniu czyni to 180 tys. internautów w badanym przedziale wiekowym.

180 tys. dzieci korzystających z internetu było (105 tys.) lub jest (75 tys.) twórcą bloga.
Niewiele mniej, bo 160 tys. młodych internautów w wieku od 7 do 14 lat komentuje przeczytane treści.

Źródło: informacja prasowa PBI.
Wkrótce: Czy blog to blog? A może nowa forma literatury?

* W listopadzie 2008 r. Instytut Millward Brown SMG/KRC przeprowadził badania, które pokazały preferencje najmłodszych internautów.

Badanie, które przeprowadzono na zlecenie PBI oraz portalu Gazeta.pl składa się na projekt „Dzieci”, będący drugim etapem badania blogosfery - ogólnopolskiego pomiaru czytelnictwa blogów. Wzięło w nim udział 1376 dzieci w wieku 7-14 lat.

Badania polskich platform blogowych składają się z trzech części. Ich wyniki dostarczą precyzyjnej wiedzy na temat autorów, czytelników oraz komentatorów blogów. Raporty z poszczególnych części zostaną złożone w publikację na temat zjawiska blogowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.