Facebook Google+ Twitter

Ponad 3 miliony sztuk papierosów w drodze na zachód.

Papierosy o wartości prawie dwóch milionów złotych ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic podczas kolejnej akcji "Truck".

Papierosy o wartości ponad 1 800 000 zł ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic podczas kolejnej akcji "Truck".

Jak informuje chor. SG Anna Galon - rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej: Akcja trwała od wczoraj od godzin porannych, w ciągu 24 godzin sprawdzono kilkadziesiąt samochodów ciężarowych poruszających się po głównych szlakach prowadzących z Polski do Niemiec.

W jednej ze skontrolowanych wczoraj wieczorem ciężarówek ujawniono znaczne ilości nielegalnych papierosów, które prawdopodobnie miały trafić na niemiecki "czarny" rynek. W toku podjętych czynności okaże się, czy kierowca wiedział, co przewozi. Jeżeli wiedział, to za przewóz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi mu wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności na kilka lat.

W skontrolowanym w okolicach Olszyny samochodzie ciężarowym funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Tuplic ujawnili kilkadziesiąt kartonów pełnych sztang papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Szybkie liczenie dało wynik 17 000 sztang, to ponad 3 miliony sztuk nielegalnych papierosów o wartości około 1 800 000 zł.

Wszczęto postępowanie, które wyjaśni, do kogo należały ujawnione wyroby tytoniowe.

Nie jest to jedyny przypadek ujawnienia przemytu artykułów tytoniowych w ostatnim czasie.

Mężczyznę z wartymi 75 000 zł papierosami bez akcyzy zatrzymali w środę (25.09) w okolicach Gubina funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic. Papierosy miały trafić na niemiecki czarny rynek.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Tuplicach przeprowadzili przeszukanie jednej z posesji w okolicach Gubina. Najpierw przeszukano zaparkowany tam samochód na tablicach z niemieckimi numerami rejestracyjnymi, co do którego istniało podejrzenie, że mogą znajdować się w nim nielegalne wyroby tytoniowe. Przypuszczenie potwierdziło się, w samochodzie ujawniono niemalże 130 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ponadto ujawniono w nim schowane tablice rejestracyjne z polskimi numerami to one faktycznie przypisane były sprawdzanemu pojazdowi. Tablice niemieckie prawdopodobnie założono, by nie wzbudzać podejrzeń po drugiej stronie granicy. To właśnie do Niemiec miały trafiać ujawnione papierosy.


Po przeszukaniu budynków gospodarczych łącznie ujawniono papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości 75 000 złotych. Właściciel wyrobów tytoniowych – mieszkaniec województwa lubuskiego, został zatrzymany przez Straż Graniczną do wyjaśnienia i po zakończeniu czynności zwolniony.


 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej  / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej  / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.