Facebook Google+ Twitter

Ponad 40 tytułów nominowanych do wyróżnienia „Książka Audio Roku”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-03-23 17:11

Znana jest już lista książek audio nominowanych w konkursie Książka Audio 2008. Do 20 kwietnia grono uznanych ekspertów oceni, a następnie wybierze najlepsze polskie książki do słuchania nominowane w 6 kategoriach.

Trwa pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu na Książkę Audio Roku 2008, organizowanego przez Nexto.pl, największego w Polsce agregatora książek do słuchania oraz Bibliotekę Analiz, firmę badającą rynek wydawniczy. 23 marca 2009 r. na oficjalnej stronie konkursu (www.ksiazkaadioroku.pl) udostępniona została lista tytułów nominowanych do nagród w 6 kategoriach tematycznych. Nominacje zostały wyłonione po zakończonym już etapie zgłoszeń, w którym wszyscy polscy wydawcy książek audio mogli nadsyłać najlepsze ich zdaniem produkcje własne poprzez formularz, który udostępniony był na stronie konkursu.

W wyniku dużego zainteresowania pierwszą edycją wydarzenia, do nominacji zostało zgłoszonych aż 116 tytułów, które wydane były przed 2009 rokiem. W tym roku w konkursie wzięło udział aż 23 wydawców, a więc znaczna część podmiotów, których głównym obszarem działalności jest oferowanie audiobooków. Wśród produkcji biorących udział w konkursie znalazły się między innymi tytuły wydawnictw takich jak: Agora S.A., MUZA S.A., Znak, Bellona S.A., Harbor Point Sp. z o.o. (Media Rodzina), Audioclub.pl Sp. z o.o., Biblioteka Akustyczna, Promatek czy Złote Myśli Sp. z o.o. Spośród wszystkich zgłoszeń nominowanych jest po 8 tytułów w ramach każdej z sześciu kategorii wyróżnienia „Książka Audio 2008”.

Wiele spośród nominowanych nagrań to znane i bestsellerowe produkcje ostatnich lat, które są często adaptacjami polskiej jak i światowej literatury książkowej. Imponujące jest również grono lektorów, którzy brali udział w realizacji poszczególnych książek do słuchania. Wśród czytających nominowane audiobooki można znaleźć między innymi takie sławy jak: Jerzy Stuhr, Jan Englert, Marek Kondrat, Jerzy Trela, Piotr Fronczewski, Zbigniew Zapasiewicz czy Krystyna Czubówna. Z drugiej strony, oprócz wspomnianych pozycji bestsellerowych na liście nominacji znalazły się również tytuły nieco mniej popularne, wydane przez mniejszych wydawców. Te również wyróżniają się jakością produkcji, prezentują ciekawą literaturę i w konsekwencji zasługują na uwagę jury.

Obecnie na stronie www.ksiazkaaudioroku.pl przez cały czas trwania konkursu można zapoznać się z pełnymi prezentacjami wszystkich nominowanych tytułów. Zarówno sympatycy książek audio jak i osoby, dla których ten format jest jeszcze zupełną nowością, mogą posłuchać fragmentów nagrań oraz przeczytać opisy publikacji.

Konkurs Książka Audio Roku jest pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce, które odpowiada na dynamiczny wzrost popularności książek audio oraz promuje i wyróżnia najbardziej wartościowe nagrania słowa mówionego wydawane przez rodzimych wydawców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Są już wyniki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba poprawić adres internetowy strony konkursu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.