Facebook Google+ Twitter

Ponad 5 tysięcy gołębi zleciało do Zagłębia Dąbrowskiego

Powodem pojawieniu się tylu gołębi są Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych, odbywające się w Sosnowieckim Centrum Wystawienniczym EXPO Silesia.

Gołębi pod dostatkiem dla zwiedzających / Fot. Michał KusiakKażdy mógł zobaczyć gołębie, a nawet dotknąć. / Fot. Michał KusiakTo już 3 edycja targów EXPOGołębie, odbywająca się w Sosnowcu. Wcześniejsze targi odbywały się w Katowicach w halach MTK, aż do pamiętnego wypadku sprzed 4 lat.

W tegorocznych targach bierze udział 200 wystawców z Polski, Belgii, Holandii, Niemiec, Anglii, Słowacji, Chin i innych krajów. Pokazano ponad 5 tysięcy gołębi pocztowych. Niektóre gołębie można kupić. Ceny najdroższych z prezentowanych ptaków wahają się nawet od 10 tys. do 100 tys. euro!
Targom towarzyszy 60. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz II Wystawa Gołębi Pocztowych Państw Europy Centralnej.

 / Fot. Michał Kusiak / Fot. Michał KusiakTegoroczne targi są największe z dotychczas odbywających się w Polsce. Ich obszerność wynika z liczby wystawców i liczby krajów, które wzięły w nich udział.

Na targach oprócz wystawców gołębi są też producenci i dystrybutorzy karm, odżywek, leków i środków czystości. Podczas targów można zapoznać się również z systemami elektronicznymi i transportowymi, opracowanymi specjalnie dla hodowców gołębi pocztowych.

Targi można odwiedzić jeszcze w niedzielę od godziny 7 do 14.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oby znów nie doszło do tragedii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.