Facebook Google+ Twitter

Ponad 5 tysięcy związkowców protestowało w stolicy

Współautorzy: Katarzyna Olczak

O godz. 10 rozpoczął się protest pracowników pożarnictwa i pracowników skarbowych oraz Związku Zawodowego Pracowników Egzekucji Administracyjnej. Związkowcy złożyli w Ministerstwie Finansów petycję ze swoimi postulatami.

Ministerstwo Finansów / Fot. Piotr VaGla Waglowski, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zabezpieczone_ministerstwo_finansow.jpgW demonstracji wzięli udział policjanci, strażacy, funkcjonariusze celni, pracownicy służby więziennictwa, urzędów skarbowych, straży granicznej oraz administracji państwowej i urzędów centralnych. Do głównych postulatów, które zgłaszają związkowcy należą:
sprzeciw wobec braku planu podwyżek w budżecie na 2011 rok, wstrzymanie wypłat oraz nieuwzględnianie w wynagrodzeniach nadgodzin. Kolejne problemy to: nierespektowanie praw pracowniczych, brak poprawy warunków służby oraz plan redukcji zatrudnienia o minimum 10 proc.

Jak podaje gazetapraca.pl RobertPrzygotowania do manifestacji - protestujący zbierają się na Placu Piłsudskiego. Demonstracja przeciwko rządowym planom zamrożenia płac w "budżetówce" odbędzie się w Warszawie. / Fot. PAP/Paweł Kula Osmycki, przewodniczący Krajowej sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" uważa, że planowane przez rząd zmiany są niczym nieuzasadnione. Przestrzega on również przed obniżaniem zatrudnienia w sferze administracji publicznej: "To tylko chwilowa oszczędność dla budżetu. W dłuższej perspektywie spowoduje to znaczne zmniejszenie liczby policjantów, strażaków oraz pracowników więziennictwa". Może na tym ucierpieć przede wszystkim bezpieczeństwo obywateli.

Ruch na trasie przemarszu reguluje policja, kierowcy utknęli w korkach. Związkowcy zapowiadają, że manifestacja potrwa 6 godzin.

Trasa:ul. Królewska - ul. Marszałkowska - ul. Świętokrzyska - Nowy Świat - plac Trzech Krzyży - ul. Wiejska - ul. Piękna - Al. Ujazdowskie - ul. Belwederska - ul. Gagarina

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.09.2010 19:33

Zamiast dbać o ludzi czuwających nad naszym bezpieczeństwem, to lekką ręką trwoniło się pieniądze na bzdety. Teraz kosztem naszego bezpieczeństwa usilnie łata się kosmiczną dziurę budżetową. Za jakie pieniądze, jakim sprzętem Ci ludzie mają wykonywać swoje zadania. Panowie jestem z Wami ! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierząc Tuskowi jak jest świetnie z Polską gospodarką i jak wspaniale nam się żyje
to czy ta demonstracja jest poparciem tego sukcesu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kozminski
  • Roman Kozminski
  • 22.09.2010 14:09

Ci ludzie którzy tam protestują mają powody,oni nie przyjechali by sobie pogwizdać czy pokrzyczeć.Sytuacja w kraju jest jak każdy widzi, coraz bardziej pogrążamy sie w kryzysie.Dobrze że Tusk nie pokazuje sie na tle zielonej wyspy ,bo to ludzi doprowadzało do stanu podwyższonego ciśnienia.Ktoś z polityków powiedział że PiS to partia schodząca z areny politycznej,a ja twierdze że PO zejdzie ze sceny za całokształt polityki gospodarczej ,zagranicznej, oraz za przygotowanie tragicznego lotu do Katynia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.