Facebook Google+ Twitter

Ponad 60 kierowców w kolejnej edycji Tor Poznań Track Day

Impreza organizowana przez Automobilklub Wielkopolski skierowana jest do wszystkich kierowców chcących rozwijać swoje umiejętności prowadzenia samochodów na torze wyścigowym oraz sprawdzić się w walce z czasem.

Wręczanie nagród zwyciężczyniom konkursu / Fot. Marta Wiśniewska / Fot. Marta Wiśniewska17 lipca odbyła się kolejna w tym roku - czwarta już - edycja imprezy Tor Poznań Track Day/Akademia Sportowej Jazdy Porsche, której motywem przewodnim jest szybka i bezpieczna jazda.

Po rejestracji i badaniu głośności kierowcy oraz ich piloci stawili się na odprawie, na której omawiane były zasady bezpieczeństwa obowiązujące na torze. Następnie uczestnicy podzieleni na cztery grupy rozpoczęli jazdy treningowe w wydzielonych sektorach toru. Pod czujnym okiem instruktorów, którzy indywidualnie udzielali kierowcom wskazówek jadąc w ich samochodach, uczestnicy poznawali niuanse pokonywania poszczególnych zakrętów Toru Poznań.

Po zakończeniu części treningowej i chwili odpoczynku podczas obiadu w namiocie VIP, kierowcy podzieleni na grupy, zgodne z osiągami swojego pojazdu, ruszyli na podbój całej nitki toru. W 20 minutowych sesjach konkursowych, walczyli o uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia.

Uczestnicy przez cały czas mieli możliwość jazdy z instruktorami, aby móc wysłuchać rad doświadczonych kierowców dotyczących prawidłowego toru jazdy.

Z okazji treningu oraz sprawdzenia się na torze korzystali nie tylko amatorzy. Na Tor Poznań przybyły również profesjonalne teamy wyścigowe takie jak OPONEO Motorsport, Race & Rally, Garaż A&T Racing Team, które poza treningiem dokonywały korekt ustawień samochodów oraz wspierały swoim zapleczem technicznym wszystkich uczestników Tor Poznań Track Day.

 / Fot. Marta WiśniewskaPo dziewięciu godzinach na torze, zmęczeni zawodnicy ponownie zebrali się w namiocie VIP na podsumowanie zawodów, wręczenie nagród dla zwycięzców oraz na losowanie głównej nagrody dla uczestników TPTD ufundowanej przez firmę Carisma Nieruchomości, którą był tygodniowy pobyt w apartamencie na Costa Blanca w Hiszpanii.
Zwycięzcami IV edycji Tor Poznań Track Day okazali się:
- Jakub Masłowski (BMW e4) z czasem 1:46.530
oraz bracia
- Aleksander (1:49.172) i Tomasz (1:50.485) Małłek startujący odpowiednio Porsche 911(996) Turbo i Toyota Supra Turbo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.