Facebook Google+ Twitter

Ponad 700 badań wykonanych podczas akcji „Karnawał Zdrowia”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-06 16:28

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem warszawiacy wzięli udział w roztańczonym happeningu na Pasażu Wiecha i skorzystali z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Wszystko w ramach kampanii „Apetyt na życie”, która przypomniała jak ważny jest aktywny styl życia oraz regularna kontrola stanu zdrowia.

„Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem to szczególne wydarzenie, które co roku jest impulsem do zwrócenia większej uwagi na profilaktykę nowotworową. Z tej okazji Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny od trzech lat organizuje akcje umożliwiające skorzystanie z badań profilaktycznych” – wyjaśnia Elżbieta Kozik – Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny – organizatora akcji.

4 lutego warszawiacy założyli pomarańczowe koszulki, które są symbolem akcji i zatańczyli energetyczną Zumbę, by pokazać jak bardzo kochają życie. Taneczny trening przygotował i poprowadził Piotr Litwiniuk - instruktor Egurrola Dance studio – Partnera artystycznego akcji.

Śmiało zbadali ciało
Na ulicy Chmielnej oraz w kinie Atlantic powstała strefa zdrowia. W ambulansie do poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przeprowadzono blisko 500 morfologii krwi oraz testów na obecność wirusa HCV. W specjalnym Mammobusie odbywały się mammograficzne badania piersi. Dodatkowo wszyscy chętni mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego oraz badania poziomu cukru we krwi oraz nauki samobadania badania piersi w kinie Atlantic.

Do dbania o zdrowie zachęcał Partner strategicznym akcji - ING Życie.

„Z radością wspieramy akcje, które zachęcają do dbania o zdrowie. Od lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny działamy na rzecz wzrostu świadomości Polaków w zakresie minimalizowania ryzyka zachorowania na raka” - wyjaśnia Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w ING Życie.

Cały rok pod kontrolą
„Akcje profilaktyczne prowadzone w przestrzenie miejskiej oraz zainteresowanie jakim cieszą się badania profilaktyczne, pokazały nam jak ważne jest dbanie o poprawę dostępu do badań profilaktycznych. Z tego powodu w ramach kampanii „Apetyt na życie” prowadzimy specjalną poradnię, która odpowiada na taka potrzebę przez cały rok” – dodaje Elżbieta Kozik.

Poradnia działa w ramach Lecznicy Onkologicznej – Onkolmed. Za symboliczną cegiełkę w wysokości 20 pln można tam wykonać specjalistyczne badania profilaktyczne.

Szczegółowe informacje na temat wizyt dostępne są na stronie internetowej www.ruchspoleczny.org.pl oraz www.onkolmed.pl
(Adam Tyszkiewicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.