Facebook Google+ Twitter

Ponad 9 tysięcy ministrantów zjechało do Lichenia

W sobotę 16 czerwca ministranci z całej Polski odbyli pielgrzymkę do Lichenia. Uczestniczyli we mszy świętej oraz nabożeństwie pod przewodnictwem biskupów i ponad 300 kapłanów.

Ministranci z Bydgoszczy na tle Bazyliki / Fot. Piotr DrzewieckiBazylika NMP w Licheniu / Fot. Piotr DrzewieckiOd rana, chłopcy, wraz ze swoimi opiekunami, rejestrowali się oraz zwiedzali sanktuarium. O godzinie 10:30 rozpoczęła się uroczysta msza, podczas której ministranci i lektorzy powierzali swoje sprawy i podziękowania opiece Matki Bożej obecnej pod postacią cudownego obrazu. Eucharystii przewodniczył biskup Stefan Cichy, a homilię wygłosił biskup Grzegorz Balcerek – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Ministrantów. Ks. biskup zachęcił młodych chłopców, by w swoim życiu nie bali się dążyć do świętości, „bo przecież święci są wśród nas i każdy z nas, poprzez swoje codzienne postępowanie, Podczas procesji... / Fot. Piotr Drzewieckimoże się nimi stać”. Wyraził także przekonanie, że służba przy ołtarzu każdego dnia będzie coraz lepsza i bardziej dojrzała.

Mszy świętej przewodniczyli ks. bp Stefan Cichy i bp Grzegorz Balcerek / Fot. Piotr DrzewieckiPo zakończeniu Mszy świętej był czas na zwiedzanie Sanktuarium oraz obiad. Chłopcy bardzo chętnie wchodzili na liczącą 141 metrów wieżę i podziwiali panoramę Lichenia i okolic. – Jestem tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba. Fajnie, że taka pielgrzymka została zorganizowana, bo mogłem spotkać się ze swoimi rówieśnikami z innych miast i porozmawiać o służbie przy ołtarzu i innych rzeczach – mówi Krzyś Adamczyk z Poznania.

Ministranci z uwagą słuchali słów biskupa Balcerka / Fot. Piotr DrzewieckiPielgrzymka zakończyła się nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, a także procesją pod nowowybudowaną dzwonnicę i pamiątkowym zdjęciem wszystkich ministrantów z ks. biskupem Balcerkiem. Kolejna pielgrzymka za dwa lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.