Facebook Google+ Twitter

Ponad dziesięć tysięcy ludzi demonstrowało w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-19 09:35

W Peszawarze w zachodnim Pakistanie odbyła się wielka antyzachodnia manifestacja. Ponad dziesięć tysięcy ludzi domagało się zamknięcia dróg zaopatrzenia wojsk NATO w Afganistanie, biegnących przez terytorium Pakistanu.

Demonstranci wzywali rząd do zakończenia współpracy z siłami NATO, działającymi w Afganistanie i wydania zakazu transportu sprzętu przez terytorium Pakistanu. Na ulicach widać było tysiące zielonych flag islamskich, oraz transparenty „Dżihad jest jedyną drogą". Demonstranci podkreślali, iż broń dostarczana do Afganistanu używana jest przeciw ich muzułmańskim braciom.

W ostatnich tygodniach doszło do kilku poważnych ataków na konwoje, wiozące zaopatrzenie do Afganistanu, a także na bazy przeładunkowe, w których zgromadzony był sprzęt dla wojsk NATO. Na przedmieściach Peszawaru zniszczono ponad dwieście samochodów opancerzonych Humvee, oraz kilkaset kontenerów. Blisko 80% zaopatrzenia dla sił NATO w Afganistanie transportowanych jest przez Pakistan. Przedstawiciele Sojuszu poinformowali kilka dni temu, że w związku z wydarzeniami w Pakistanie NATO szuka nowych dróg zaopatrzenia, na przykład przez Azję Środkową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.