Facebook Google+ Twitter

Ponad miion pielgrzymów bierze udział we mszy beatyfikacyjnej

Na Placu św. Piotra i w jego najbliższym otoczeniu zgromadziło się ponad milion wiernych. Pielgrzymi od godziny 9. nie są już wpuszczani do sektorów przed bazyliką. Tłum jest miejscami tak gęsty, że dochodzi do omdleń.

Do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II przybyli wierni z całego świata. / Fot. Fot. Flicka, Creative Commons 3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Rome_San_Pietro.jpg&filetimestamp=20070201211727 Jedną z ostatnich grup z Polski, która dostała się na plac była pielgrzymka z Wrocławia. Ogromy ścisk powoduje, że ludzie mdleją. Tłoczno jest w rejonie Zamku Świętego Anioła w Rzymie. Stamtąd wierni próbują się przedostać na plac świętego Piotra - podaje RMF FM. Ekipy medyczne mają z trudności z dotarciem z noszami do osób, które zemdlały / Fot. Fot. Radomił Binek, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:JPII_29_09_2004_2.JPG

Przed wejściem na plac św. Piotra wszyscy wierni byli kontrolowani.
Przynieśli ze sobą flagi i transparenty. - Mieliśmy wielkie szczęście. Przyjechaliśmy do Rzymu o trzeciej w nocy, a udało nam się dostać aż tutaj - mówili w TVN24 przyjezdni z Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku, W centralnej części placu można zobaczyć ogromny baner z napisem "Deo gratias" ("Bogu dzięki") Unoszony jest w powietrzu przez czerwone balony z literami JP II. Pielgrzymom rozdawana jest woda mineralna oraz książeczki opisujące przebieg beatyfikacji Jana Pawła II. Wierni dostaną też pamiątkowe obrazki.

Do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II przybyli wierni z całego świata. Będą odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kilku językach. Usłyszą także fragmenty "Dzienniczka" św. siostry Faustyny Kowalskiej, która została kanonizowana przez Jana Pawła II. Zgromadzeni pielgrzymi będą mogli wysłuchać także niektórych przemówień Karola Wojtyły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Be At Fiction!!!

Wierzycie w bajki, smoki, duchy?
Uważacie się za inteligentnych? Może nawet za… mądrych?
Cóż ten człowiek Wam, i sobie, uczynił, że wprowadzacie go do tego grona gnomów, krasnoludków, elfów?.. Stworów, które tworzył człowiek w czasie, gdy się przepoczwarzał ze stadium dzikiego zwierza?

Myślicie, że życzyłby sobie takiej fik(a)cji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.