Facebook Google+ Twitter

Ponad milionowe odprawy dla współpracowników Macierewicza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-29 07:42

Likwidator WSI Piotr Woyciechowski przez półtora roku zwiedzał świat za państwowe pieniądze - pisze "Dziennik".Gazeta podkreśla, że w brawurowy sposób zadbał o siebie, bratanka Antoniego Macierewicza i tuzin kolegów. Woyciechowski przed odwołaniem ich ze spółki Naftor załatwił bowiem odprawy przekraczające milion złotych.


Naftor należy do Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (OLPP) - spółki Skarbu Państwa, która zarządza rezerwami paliw, chroni blisko 20 baz w całym kraju. Tylko w tym tygodniu firma wypłaciła Woyciechowskiemu i Tomaszowi Macierewiczowi ponad 400 tysięcy złotych odszkodowania za odwołanie z funkcji.

Ale to nie koniec - czytamy w "Dzienniku". Państwowa firma wyłoży dodatkowe pół miliona na ich odprawy. A koszt odszkodowań dla ludzi ściągniętych przez byłych prezesów do państwowej firmy może sięgnąć kolejnych 300 tysięcy złotych. To razem grubo ponad milion złotych - o wiele więcej, niż wynosi cały roczny zysk Naftoru - podkreśla gazeta.

Z informacji "Dziennika" wynika, że Woyciechowski w Naftorze prezesował w bizantyjskim stylu. Służbową kartą płacił między innymi za kosztowne posiłki w restauracjach sushi. Rzeczniczka firmy powiedziała, że Naftor rozważa skierowanie sprawy do prokuratury.

Woyciechowski to wieloletni współpracownik Antoniego Macierewicza. W 1992 roku kierował w MSW wydziałem, w którym przygotowano "listę Macierewicza", wykaz najważniejszych osób w państwie oskarżanych o współpracę ze służbami PRL. Astronom z wykształcenia jesienią 2006 roku został prezesem Naftoru. Swoim zastępcą Woyciechowski mianował Tomasza Macierewicza.

"Dziennik"/IAR/as/dabr


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.