Facebook Google+ Twitter

Ponad pięćdziesiąt filmów nominowanych do Orłów zobaczymy w warszawskim kinie Iluzjon

51 filmów nominowanych do Polskich Nagród Filmowych będzie można zobaczyć w warszawskim kinie Iluzjon. Przegląd rozpocznie się 8 stycznia.

 / Fot. materiały prasowe8 stycznia w kinie Iluzjon rusza przegląd Orłów - filmów kandydujących do Polskiej Nagrody Filmowej ORŁY. Potrwa on do 30 stycznia. W tym czasie widzowie będą mieli okazje obejrzeć ponad 50 nominowanych tytułów oraz uczestniczyć w spotkaniach z twórcami.

Podczas wydarzenia kino Iluzjon zaprezentuje 51 filmów, które gościły na ekranach w 2015 roku. W programie znajdą się m. in.: kryminał Waldemara Krzystka "Fotograf", dramat Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało", za który reżyserka nagrodzona została Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu filmowym w Berlinie, "Obce niebo" Dariusza Gajewskiego, "Intruz", fabularny debiut Magnusa von Horna, za który otrzymał on Złote Lwy na tegorocznym FPFF w Gdyni oraz thriller Marcina Koszałki "Czerwony pająk".

Tak jak co roku, po większości wieczornych seansów zaplanowano spotkania z twórcami prezentowanych filmów pośród, których znajdą się m.in.: Cezary Harasimowicz, Agnieszka Żulewska, Dariusz Gajewski i Agnieszka Grochowska oraz Magnus von Horn. Przegląd filmowy, w związku z 20. rocznicą śmierci zdobywcy Europejskiej Nagrody Filmowej, Krzysztofa Kieślowskiego, zainauguruje obraz "Amator".

(aip)


Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Orły Iluzjon


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.