Facebook Google+ Twitter

Ponad pięćset nowych leków będzie refundowanych

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2007-01-05 13:41

522 nowe preparaty znajdą się na znowelizowanych listach leków refundowanych. Będą to głównie leki generyczne czyli tańsze odpowiedniki drogich substancji oraz 52 leki innowacyjne, które nie mają zamienników. W sumie listy obejmują około 2 i pół tysiąca medykamentów.

fot. AKPA Wiceminister zdrowia Bolesław Piecha poinformował, że w związku z wprowadzanymi zmiananmi 190 leków stanieje, a prawie 600 może zdrożeć, ale nie więcej niż o kilka procent.

Wiceminiser Piecha zachęca więc lekarzy do przeanalizowania nowych list i przepisywania pacjentom tańszych leków generycznych, które mają taki sam skład i działanie, a różnią się ceną. Radzi też chorym, aby sprawdzali w aptekach, czy są tańsze odpowiedniki leków, które przyjmują.


Wprowadzone na listę leki będą stosowane w leczeniu niewydolności krążenia, nowotworów złośliwych, padaczki, mukowiscydozy, astmy, choroby Parkinsona i jaskry.
Bolesław Piecha zapowiedział też, że zgodnie z nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki medycznej finansowaych ze środków publicznych na receptach będzie musiał być wpisany PESEL chorego.

Nowe listy leków zaczą obowiązywać najpóźniej od połowy lutego. Resort zdrowia zapowiada, że zmiany na listach refundacyjnych będą wprowadzane co 3 miesiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.