Facebook Google+ Twitter

Ponad tysiąc szesnastoletnich matek

Coraz więcej nastolatek w naszym kraju zachodzi w ciążę, zwiększa się też liczba legalnych aborcji.

http://www.flickr.com/photos/foox404/1324770778/ / Fot. http://farm2.static.flickr.com/1119/1324770778_095190d3c9.jpgW 2008 r. wykonywano 499 legalnych aborcji. To o 177 więcej niż w zeszłym roku. Aż 82 dziewczyny w wieku 14 lat zaszły w ciążę w ubiegłym roku. Piętnastoletnich matek było - 329, a szesnastoletnich - 1230. Te dane są niepokojące ponieważ seks z osobą poniżej 15. roku życia jest przestępstwem. Z roku na rok liczba przypadków ciąż wśród młodych dziewczyn rośnie.

Pod nosem kontrolowanych zabiegów aborcyjnych, rośnie w siłę czarny rynek. Wg szacunków, co roku w Polsce może być wykonywanych nawet 150 tys. aborcji w różnych stadiach rozwoju dziecka.
"Od lat krytykujemy raporty z wykonywania ustawy, ponieważ poza oficjalnymi danymi nic w nich nie ma, brakuje jakiejkolwiek próby analizy, nic z nich nie wynika" - powiedziała Wanda Nowicka, szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Z kolei feministki nie potrafią ukryć oburzenia jakie wywołało u nich opublikowanie rządowego raportu.

Największym problemem jest bagatelizowanie sprawy przez rząd. Pomimo istnienia ustawodawczych zapisów gwarantujących kształcenie i wychowanie młodzieży do życia w rodzinie, nikt ich nie wprowadza w życie ani nie kontroluje. Wszystko wskazuje na to, że rozwiązanie problemu nieletnich ciąż nie jest dla rządu priorytetowym zadaniem.

Źródło:
gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wciąż o rozmnażaniu i seksie mówi sie dziecom, czy tez młodziezy zbyt mało. Owszem są lekcje typu przygotowanie do zycia w rodzinie, ale to za mało. Przede wszystkim rodzice zbyt mało czasu poświęcają na rozmowe z dzieckiem na te tematy. A potem dzieci mają dzieci, albo rosna góry martwych płodów. S
mutne to jest, ale pradziwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla rządu - może i jest, ale skuteczność działania żałosna, wobec "oporu meterii" zdominowanej ideologią stricte katolicką.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 08:23

"może być wykonywanych nawet 150 tys. aborcji w różnych stadiach rozwoju dziecka"

Chyba plodu, bo nieletnia wiadomo, ze jest dzieckim, a do tego w jakim stadium rozwoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.