Facebook Google+ Twitter

Poncyljusz: Nawet Adam Michnik podpisał się pod Kaczyńskim

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-05-10 10:10

- Największą wadą Bronisława Komorowskiego jest to, że jest człowiekiem bez charyzmy. Nigdy nie był liderem, tym pierwszym, psem przewodnikiem - twierdzi Paweł Poncyljusz, poseł PiS i rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z Anną Wojciechowską.

Paweł Poncyliusz / Fot. PolskapresseCo właściwie robi na pierwszym froncie kampanii Jarosława Kaczyńskiego człowiek, o którym jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że w związku z krytyką PiS jego miesiące w partii są policzone?
Bez przesady. Miałem inny pogląd na temat retoryki, ale nigdy nie podejmowałem się krytyki samego Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto w obliczu tej tragedii, która zdarzyła się 10 kwietnia, wszystkie spory wygasły. Mamy nową sytuację. Od nowa startujemy w pewnych relacjach.

Relacje wcześniej były takie, że to nie Pan czy Joanna Kluzik-Rostkowska byliście twarzami PiS, odgrywaliście decydujące role. W obliczu tej tragedii Jarosław Kaczyński postanowił wysunąć na pierwszy plan umiarkowane skrzydło?

Ja mogę tylko powiedzieć, że cieszy mnie, że dziś w PiS mówi się o spokojnej retoryce, o stonowanej krytyce, która trafia w sedno, że dziś to politycy PO jak Stefan Niesiołowski czy Kazimierz Kutz są bardziej agresywni w swoich wypowiedziach niż którykolwiek polityk PiS. To pokazuje, że jest przemiana.
Realna przemiana Jarosława Kaczyńskiego czy strategia na tę kampanię?
PiS zdał sobie sprawę, że trzeba iść szeroką ławą, że musimy odzyskać tych Polaków, którzy byli z nami w 2005 r. I do każdej z tych grup trzeba dostosować przekaz, a ten przekaz muszą reprezentować ludzie, którzy dla tych grup wyborców mogą być wiarygodni, ciekawi. Ja i Joanna Kluzik-Rostkowska jesteśmy bardziej centrowi, ale wciąż silna jest przecież choćby grupa z nurtu konserwatywno-narodowego.
Czytaj więcej: Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.