Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

41513 miejsce

Poniedziałek: W Polsce odbywa się pełzająca recydywa zaścianka

"Pełzające ugruntowywanie ultrakonserwatywnego modelu społeczeństwa", Tusk bez poglądów klękający przed sutanną, problem partii na którą oddał swój głos w wyborach - te i inne kwestie komentuje aktor Jacek Poniedziałek.

„Iranizacja Polski” - takiego określenia używa aktor pytany o rządy Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla "Newsweeka". „Marzyłem, żeby wyrwać się z tego uścisku nacjonalizmu, ksenofobii i prawicowego zaścianka. Zaczynaliśmy się po prostu bać. Bać, że zaczną nam grzebać w życiu osobistym i wyciągać to na światło dzienne”.

Białe rękawiczki Platformy

Jakie oczekiwania miał wobec Platformy? Przyznaje, że cieszył się z upadku „dyktatury skrajnej prawicy”. Wierzył, że nowa siła nie opowiada się po żadnej stronie, że chce zagarnąć jak największą grupę społeczeństwa - prawicową, lewicową, bardziej centrową. Jak twierdzi dzisiaj: nie ma w Polsce stanu wrzenia czy wojny ideologicznej. Następuje jednak „powolne, pełzające ugruntowywanie ultrakatolickiego, ultrakonserwatywnego modelu społeczeństwa”, które odbywa się o wiele delikatniej niż wtedy, kiedy rządził PiS. „To się odbywa w białych rękawiczkach” - mówi Poniedziałek.

Premier „konserwuje status quo”

Zapytany o poglądy Donalda Tuska odpowiada: „Wydaje mi się, że ich nie ma. On tylko o nich mówi. Na temat związków partnerskich nigdy nie słyszałem z jego ust niczego. Unika tego jak ognia”. Władza, wg niego, wymaga odważnych i jasnych decyzji rządzących. To oni otrzymali bowiem od społeczeństwa demokratyczny mandat. Podkreśla iż to, że „większość nie zgadza się, aby ktoś był inny, nie znaczy, że ma on zostać zamknięty w rezerwacie”. „A teraz pewne grupy są zamknięte. Nie mają niektórych praw”.

Aktor twierdzi, że premier mógłby uwolnić te grupy lecz nie zrobi tego gdyż „konserwuje status quo”. Według niego „chodzi wyłącznie o wielką obawę Tuska”. „On klęka przed sutanną” - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

wtorek
  • wtorek
  • 18.07.2012 16:51

" Nie lubię POniedziałku ".

Komentarz został ukrytyrozwiń
xxx
  • xxx
  • 18.07.2012 14:14

pisuary ! jesteście głupcy jak but z lewej nogi więc nigdy nie nabierzecie rozumu niedouczona :::inteligencjo::: od łopaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Środa lubi loda
  • Środa lubi loda
  • 18.07.2012 12:45

POniedziałek ,wtorek -od rozumu nie jest rozPOrek -głowę trzeba nosić na karku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz Szcz.
  • Mariusz Szcz.
  • 18.07.2012 12:14

Małe sprostowanie: nigdy nie wyjechałem z Polski na dłużej niż trzy tygodnie, oczywiście do Czech. Mam w Warszawie rodzinę i nie zamierzałem ani nie zamierzam jej zostawiać, ani nigdzie zabierać, poza tym pracowałem do niedawna na etacie redaktora i codziennie musiałem być w firmie. Jacek musiał pomylić moją wypowiedź na temat mojej własnej książki "Zrób sobie raj", o której mówiłem, że napisałem ją dla tych, którym w Polsce duszno.
Pozdrawiam serdecznie. Mariusz Szczygieł

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 18.07.2012 09:43

Rycerz z Jastrzębców = wartości chrześcijańskie. haha
Żałosne jak strzelają sobie w kolano. Twoi Praojcowie modlili się do Światowida nieuku, i to chrześcijanie ich prali. A jak już dostali wycisk to zmienili wiarę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sawicki (Min.)
  • Sawicki (Min.)
  • 18.07.2012 00:50

Homo, Homoooooooooo.... juz jest przecież normalnie, co ty bredzisz!

Komentarz został ukrytyrozwiń
homo
  • homo
  • 17.07.2012 21:58

czy jest rzad taki albo siaki zdecydowana wiekszosc narodu go popiera.Slupki ida w gore ale to nie jest najwazniejsze.Najwazniejsze jest ze po pzedeszlym rzadzie dochodzimy do normalnosci.Kraj sie rozwija,ludzie ciesza sie ze zwyklych rzeczy.Co prawda duzo jeszcze jest roznego rodzaju macicieli ale ich popyt na nich maleje.Oczekiwane pojednanie z Rosjanami bedzie mialo duze znaczenie do przywrocenia normalnosci

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rycerz z Jastrzębców
  • Rycerz z Jastrzębców
  • 17.07.2012 20:29

He he.chamom we łbach się przewraca.Nie po to moi ojcowie pogan prali żeby teraz gej rękę na krzyż podnosił.Gdyby nie to że z chamów pochodzą rękawicę w pysk bym rzucił.Ale jak mawiał pan Trepka w "Księdze Chamów" Cham to cham.Sami sobie bat na dupy kręcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
  • stary
  • 17.07.2012 20:14

Pod tytułem powinno się znaleźć ostrzeżenie ;"Uwaga, artykuł zawiera wypowiedzi, które mogą "obrażać uczucia"
homofobów, pisiurów, ciemnogrodzian wolskich oraz koalicyjnych skorupiaków. Wypowiedzi te nie należą do
autora." Może wtedy czytający zaścianek nie wstawiałby +1 .Ja oceniam na+5 artykuł i krytykę wyrażoną przez
Pana Poniedziałka.Panie Premierze ;"wstydu oszczędź"

Komentarz został ukrytyrozwiń
leming
  • leming
  • 17.07.2012 18:42

Tragedia.Ludzie ciągle chrzczą dzieci zamiast zapisywać je po urodzeniu do PO.Co za "zaścianek".