Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3132 miejsce

Poniedziałek w pracy

Przypomnijmy sobie, ile razy w poniedziałkowy poranek mówiliśmy: „Znowu weekend tak szybko minął”. Może zdarza się nam narzekać co tydzień. Dlaczego tak się dzieje?

Poniedziałki kojarzą nam się najczęściej z powrotem do pracy i obowiązkami. Wczesne wstawanie, a potem kilka albo kilkanaście godzin w pracy nie każdego nastrajają optymistycznie. Oto kilka rad, jak można ułatwić sobie poniedziałkowy powrót do pracy.

W niedzielny wieczór zamiast zadręczać się myślami o powrocie do pracy, postarajmy się zrelaksować. Spędźmy czas z rodziną albo po prostu poczytajmy książkę, obejrzyjmy film. Pamiętajmy też o tym, by się wyspać.

Dalszy ciąg naszego dnia w dużej mierze zależy od tego, jak spędziliśmy poranek. Zaplanujmy sobie go tak, by mieć czas na zjedzenie śniadania i spokojne wyjście do pracy. Jeśli bowiem poranek upłynie na nerwowym bieganiu, uczucie to będzie nam towarzyszyło przez cały dzień. Jeżeli mamy taką możliwość, udajmy się do pracy pieszo.

A jak ułatwić sobie wdrożenie się do pracy? Po pierwsze, warto ustalić listę zadań, które będziemy musieli wykonać w danym tygodniu. Pozwoli to nam na uniknięcie nerwowych sytuacji pod koniec tygodnia, gdyby okazało się, że zapomnieliśmy o czymś ważnym. Postarajmy się także zawalczyć z własnym złym nastawieniem. Narzekanie i marudzenie nam nie pomoże, a wręcz przeciwnie – sprawi, że jeszcze trudniej będzie nam wysiedzieć w biurze. W każdej pracy można znaleźć jakieś pozytywne aspekty, wystarczy tylko włożyć w to odrobinę wysiłku.

Roman Cieciuch (Zielona Linia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.