Poniedziałkowe zwycięstwa outsiderów

Poniedziałkowe mecze ligi koszykówki NBA stały pod znakiem zwycięstw outsiderów - pierwsze wygrane w sezonie zanotowały drużyny Los Angeles Clippers, Sacramento Kings oraz New York Knicks.

Chris Paul (z piłką) w akcji. / Fot. Keith Allison/http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chris_Paul.jpgClippers po niezwykle widowiskowym meczu wygrali z Minnesota Timberwolves 93:90. Ich środkowy Chris Kaman zdobył aż 25 punktów i poprowadził drużynę do zwycięstwa. Zespół z Los Angeles wciąż gra bez Blake'a Griffina, który do gry wróci dopiero w grudniu.

Kings, kalifornijska drużyna, wygrała przed swoją publicznością z Memphis Grizzlies dopiero w dogrywce. W ekipie gości zadebiutował Allen Iverson, ale uwagę widzów bardziej przykuł Kevin Martin, który trafił 7 z 10 rzutów za trzy punkty.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. ANDREW GOMBERT/PAPKnicks wygrali z zaskakująco nisko notowanymi New Orleans Hornets 117:111. Rezerwowy Harrington szczególnie dobrze zaprezentował się w czwartej kwarcie, w której rzucił rywalom ponad połowę swoich punktów. Drużynie z Nowego Orleanu nie pomogli nawet liderzy: Chris Paul i Emeka Okafor.

Gorzej prezentowali się New Jersey Nets, którzy przegrali na wyjeździe z Charlotte Bobcats 79:68. W barwach gospodarzy wyróżnił się Gerald Wallace, który zdobył 24 punkty. Jego popisy z widowni podziwiał Michael Jordan.

Houston Rockets wygrali na wyjeździe z Utah Jazz 113:96, pomimo że na parkiecie zabrakło Tracy'ego McGrady'ego i Yao Minga. Najwięcej punktów zdobył rozgrywający Aaron Brooks.

Źródło:sport.pl