Facebook Google+ Twitter

"Poniesiecie konsekwencje" - Janukowycz zapowiedział swój powrót

Zapowiadana na dzisiaj konferencja prasowa, była nie tyle konferencją, co oświadczeniem. Po godzinie 10:15 czasu polskiego Janukowycz wygłosił mowę w sprawie Ukrainy.

Wiktor Janukowycz podpisuje porozumienie z opozycją / Fot. News UTRSwoją wypowiedź rozpoczął od zdementowania pogłosek na temat swojego zdrowia, zaznaczył jednak, że nie może powiedzieć, by czuł się dobrze.
Jego wypowiedź skoncentrowała się na, jak to określił, „rzekomym rządzie” Ukrainy, który jego zdaniem jest neofaszystowski, i który powstał w wyniku zbrojnego przewrotu. Janukowycz wielokrotnie podkreślał podczas wystąpienia, iż powstały pod naciskiem obecny rząd jest nielegalny.

Janukowycz nie uważa również się za zbiega z Ukrainy. Przypomniał, iż podczas wrogiego przejęcia władzy był z narodem ukraińskim.
Zarzucił też obecnej władzy, którą nazwał „kliką”, iż zwalnia ona ze służby wysokich rangą oficerów z ukraińskiej armii, którzy nie chcą się podporządkować nowemu ładowi na Ukrainie. Janukowycz przestrzegł społeczeństwo ukraińskie, że obecnie armia stawiana jest pod znakiem Bandery, której nakazuje się wykonywać przestępcze rozkazy. Stwierdził również, że obecne, jego zdaniem, nielegalne władze usiłują doprowadzić do wojny domowej.

Zarzucił również zachodowi finansowe wspieranie „bandyckiego rządu” oraz stwierdził, że zachód zapomniał czym jest faszyzm.

Janukowycz oczywiście podkreślił, iż jest nadal prezydentem Ukrainy a tym samym zwierzchnikiem sił zbrojnych Ukrainy. Stanowczo stwierdził, że nie uciekł, nie opuścił narodu i zapowiada powrót do Kijowa.
Janukowycz oświadczył, że zapowiedziane na dzień 25 maja wybory na Ukrainie są nielegalne, ustanowione przez „klikę” i wszelkie władze ustanowione po tych wyborach będą również nielegalne.

„Nikt nie powinien popierać niekonstytucyjnych przewrotów” – tymi słowami Janukowycz rozpoczął krytykę pod adresem Stanów Zjednoczonych. Zarzucił USA wspieranie reżimu i bandytów na Ukrainie.

Nie obyło się również bez straszenia obywateli Ukrainy skutkami takiego stanu rzeczy. Janukowycz przewiduje drastyczne pogorszenie sytuacji społeczno – gospodarczej Ukrainy. Przewiduje również, że za taki stan rzeczy obwiniany będzie on sam jak również Rosja. Jak powiedział – „na to nie pozwolę!”
Przestrzegł również obecne władze Ukrainy w słowach – „… kazaliście strzelać do narodu, poniesiecie konsekwencje”.

Co do sytuacji na Krymie Janukowycz nie odniósł się prawie wcale, twierdząc jedynie, że droga jaką Ukraina powinna podążać, to jej całkowita integralność i zjednoczenie narodu ukraińskiego. Nie powiedział jednak jak do takiej integralności miałoby dojść, uwzględniając obecną sytuację na Krymie. Z tym dość znaczącym niedopowiedzeniem, Janukowycz nie pozwalając na zadawanie pytań przez dziennikarzy opuścił salę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Arturze! To tylko dla dobra Twojej twórczości i nie wymiguj się, proszę, od podwyższania własnego poziomu warsztatowego powołując się na cudze lenistwo. Jeśli masz jakieś pytania na ten temat czy prośby o radę, to mamy przecież skrzynkę pocztową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I Grzegorzu jeszcze jedna drobna kwestia. Na portalu jest jeszcze jedna relacja z konferencji prasowej Janukowycza. Tam również nie ma podanego źródła, nie ma też Twojej uwagi w tym temacie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nie sądzisz Grzegorzu, że tym razem już nieco się czepiasz? Oczywiście masz rację, że tłumaczenie "w biegu" może być niedokładne a nawet mylne. Podałem jednak źródło, którego tak Tobie brakowało. Z całą pewnością, nie raz i nie dwa będzie wystąpienie Janukowycza emitowane przez TVP. Można zatem porównać tekst z audycją. Można też odnieść się do nagrań innych stacji. Można też zdecydować się na tłumaczenie własne. Nie sądzę jednak, by odbiegało ono w swej treści z przekazaną powyżej informacją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko, że nie masz żadnych podstaw do założenia, że jakikolwiek czytelnik oglądał to i nagrał. To Twoim obowiązkiem jako autora jest podać źródło, do którego można sięgnąć w każdej chwili. Co najwyżej mógłbyś zrobić to nieco później. Przydałoby się też bardzo odniesienie do oryginału, aby ktoś znający język, w jakim wygłosił swoje oświadczenie W. Janukowycz mógł sprawdzić, czy tłumaczenie jego słów było dokładne, o co zresztą trudno w telewizji podczas tłumaczenia symultanicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwny zwierzchnik sił zbrojnych Ukrainy który zezwala obcemu państwu rozmontowywać armię ukraińską na Krymie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ proszę. Źródłem była dzisiejsza konferencja prasowa Janukowycza emitowana "na żywo" przez TVP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaś to zdanie: "kazaliście strzelać do narodu", niestety ma swoje potwierdzenie ze strony czynników, których nie sposób jest posądzać o bycie na usługach Putina:

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uff! Wreszcie, Arturze, wydałeś spod swej klawiatury tekst jednoznacznie informacyjny, a nie propagandowy. Z przyjemnością 4+7 ode mnie. Piątki postawić Ci nie mogę, bo niestety nadal nie uwolniłeś się od nałogu niepodawania źródeł wypowiedzi, który przytaczasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.