Facebook Google+ Twitter

Ponowny przetarg na autobus z cytologią i mammografią dla woj. mazowieckiego?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-02-11 15:15

Władze województwa mazowieckiego zapowiadają dofinansowanie zakupu autobusu do badań cytologicznych i mammograficznych, który w ramach programu badań przesiewowych będzie docierał do mieszkanek małych miejscowości województwa.

Na konferencji prasowej poświęconej inwestycjom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ochronę zdrowia, która odbyła się 5 lutego, marszałek Adam Struzik i pracownicy jego urzędu roztaczali wizje specjalnego autobusu, który jeszcze w 2008 r. wyjedzie na drogi województwa mazowieckiego. Ma on docierać do wszystkich małych miejscowości, których mieszkanki stronią od badań cytologicznych i mammograficznych.

Ma on służyć prowadzeniu badań profilaktycznych mieszkanek województwa w ramach realizacji prowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Jego zakup planuje Centrum Onkologii w Warszawie, Urząd Marszałkowski w ramach dotacji do tego przedsięwzięcia zamierza wyłożyć połowę kwoty (ok. 1,2 mln zł).
W czasie konferencji urzędnicy informowali, że trwa procedura przetargowa, która jest skomplikowana ze względu na konieczność instalacji w autobusie specjalnej platformy, ale pojazd na pewno zacznie odwiedzać miejscowości województwa w tym roku.

Centrum Onkologii w Warszawie już 20 września 2007 r. opublikowało ogłoszenie o zamówieniu na dostawę naczepy wraz z wyposażeniem do wykonywania badań mammograficznych i cytologicznych zwanej dalej cytomammobusem, ale już 8.11.2007 zostało ono unieważnione, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, jaką zamawiający mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Obecnie trwa ponowny przetarg, ogłoszony 18 stycznia. Termin składania ofert upływa 22 lutego. Czy tym razem się uda?

Idea warta jest propagowania, ponieważ mieszkanki miejscowości oddalonych od placówek medycznych rzadko zgłaszają się na badania przesiewowe, a taki objazdowy gabinet ginekologiczny z pewnością zachęciłby wiele z nich do przebadania się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.