Facebook Google+ Twitter

Ponowny strajk w Lufthansie. Obejmie 8 niemieckich lotnisk

Związek zawodowy Verdi zapowiedział na poniedziałek 22 kwietnia całodniowy strajk personelu naziemnego Lufthansy. Zaproponowany przez zarząd linii wzrost płac nie zadowala pracowników.

Lufthansa posiada ponad 300 samolotów i wykonuje operacje lotnicze na 200 trasach / Fot. Lasse Fuss, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lufthansa_B733_D-ABXS.jpg Akcja protestacyjna ma objąć osiem lotnisk. Strajk odbędzie się także na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Przez cały dzień protestować będą pracownicy w portach w Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie, Hanowerze, Duesseldorfie, Kolonii oraz Norderstedt. W Berlinie i Norymberdze protest ma potrwać do południa.

Akcja związkowców przyniesie straty w wysokości co najmniej kilkunastu milionów euro. Rzecznik Lufthansy Andreas Bartels stwierdził, że podjęta akcja jest "niewspółmierna do sytuacji". Niewykluczone, że przewoźnik podejmie kroki prawne.

Jak podaje Tvn24.pl, związkowcy domagają się dla 33 tys. zatrudnionych podwyżki wynagrodzenia o 5,2 proc. Lufthansa zaproponowała wcześniej wzrost płac w pierwszym roku o 0,4 do 0,6 proc, ale na taką propozycję nie zgodzili się związkowcy. Oprócz podwyżek Verdi domaga się ochrony przed zwolnieniami oraz lepszych warunków dla uczniów przygotowujących się do podjęcia pracy w Lufthansie. Zdaniem zarządu pracownicy powinni zgodzić się na wydłużenie czasu pracy oraz zrezygnować z podwyżek.

Miesiąc temu na kilku niemieckich lotniskach personel naziemny Lufthansy przeprowadził 7-godzinny strajk ostrzegawczy. Odwołano wówczas blisko 700 lotów. Informowaliśmy o tym w materiale "Strajk w Lufthansie. Odwołane loty z i do Niemiec". Kolejne negocjacje mają się odbyć się 29 i 30 kwietnia.

Lufthansa to największy niemiecki przewoźnik lotniczy. Posiada ponad 300 samolotów i wykonuje operacje lotnicze na 200 trasach.

Zarejestruj się i napisz artykuł


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.