Facebook Google+ Twitter

Poparcie dla PiS rośnie. Dla PO gwałtownie maleje

Najnowszy sondaż wykonany dla „Gazety Wyborczej” przez TNS OBOP wskazuje na gwałtowny spadek Platformy Obywatelskiej. Rośnie natomiast poparcie dla PiS.

 / Fot. TNS OBOPGdyby wybory odbywały się dzisiaj, PO mogłoby spodziewać się zaledwie 27-procentowego poparcia. Natomiast Jarosław Kaczyński mógłby być zadowolony z 25 proc. głosów na PiS.

Platforma w ciągu tygodnia straciła aż 3 pkt. procentowe poparcia. Wskazują na to wyniki sondażu opublikowane na TVN.24.pl.

Nadal bez zmian utrzymuje się poparcie dla Ruchu Palikota, który może liczyć na 9 procent głosów wyborców. Na kolejnym miejscu plasuje się SLD, które odnotowało 2 proc. więcej od ostatniego sondażu.

Prawdopodobnie w Sejmie znalazłoby się jeszcze tylko PSL z 5 proc. poparciem wyborców. Partia Zbigniewa Ziobry nie znalazłaby się w Sejmie.

Co ciekawe, aż 22 procent wyborców jest niezdecydowanych na kogo chciałoby głosować.

Badanie na zlecenie „ Gazety Wyborczej” przeprowadzono na grupie 948 osób 19-22 kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

TED
  • TED
  • 06.05.2012 20:46

PO-JEBY --TUSUK RUCH FIUTA WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY DOŚĆ NIERUBSTWA I ZASŁANIANIA SIĘ PISIORAMI DOŚĆ OKRADANIA POLAKÓW DOŚĆ KŁAMANIA !!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek
  • dziadek
  • 29.04.2012 20:17

to ja mam 63 lata i z nadzieją czekam na 65 lat bo nikt nie chce mnie zatrudnić {i wiek i okres ochronny wykluczaja z rynku} to co? mam żebrać te dodatkowe lata ?tusk zyje chyba na księżycu!!!!!ilu ludzi czeka w przyszłosci taki los bo sytuacja na rynku pracy jak widać to stagnacja!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
  • ptaszynski
  • 29.04.2012 20:13

być moze we francji obniży sie wiek emerytalny z 62 lat !! do 60 lat .. celem obniżenia bezrobocia.. a w polsce tusk w tragicznej sytuacji na rynku pracy chce podwyższyć!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Airine
  • Airine
  • 29.04.2012 18:03

Stan finansów naszego kraju musi być tragiczny skoro ryży kłamca kombinuje,jak czmychnąć i uniknąć gniewu oszukanych POLAKÓW! Jak doszedłeś do ściany nieudaczniku to stań na mównicy w parlamencie i podaj się do dymisji razem z tymi pseudo ministrami.Odpowiedzialność cię dopadnie- masz to jak w banku. W swojej rozpieprzonej partyjce możesz namaszczać na swoje miejsce kogo chcesz - gratuluję wyboru/ cała \Polska wielbi Hanusię tak jak ciebie. Oczekujemy podania się do dymisji na najbliższym posiedzeniu parlamentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mira
  • mira
  • 29.04.2012 17:10

Wszyscy narzekają na PO,ale przecież tylko jakieś możliwe reformy mogą nam pomóc i Tusk o tym wie i Kaczyński też to wie i widząc niezadowolenie "ludu" aby się nam przypodobać robi świństwa Tuskowi,Kaczynski to podły człowiek,śledzę jego postępowanie od dawna i nie chciałabym go za premiera,byłoby panstwo w państwie,zadnych przyjaciół obok z nikąd pomocy,nasz kraj by przestal istnieć

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 27.04.2012 16:15

to jest stała tendencja..... polacy nie zapomna pseudoreformy emerytur ze musza harować na jakiś tam pupili rządu....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janosik
  • Janosik
  • 27.04.2012 10:45

Pozwoliliście aby około 5 mil.PO ciemnionych narzuciło wam swoje widzimisię a jest 31 mil. uprawnionych do głosowania na wybory chodzą ciągle i w wiekszosci PO cioty (no i tym razem udało sie co niektórym namowic blondynki do oddania oczywiście swojego tylko głosu) na PO ciemnienie PO cioctwo.No i udało sie jeszcze Fiutowi odbic około 1 mil.tych naj..naj.Teraz widać ilu i kto i z jakich sfer w PO lsce rządzi????

Komentarz został ukrytyrozwiń
pashowvon
  • pashowvon
  • 27.04.2012 09:43

Dyżurni albo dyżurny (s)komentator peło już śmierdzi. Coś o korcie i władzy oraz średniowieczu . Złodziej krzyczy łapać złodzieja - oto waszo platformo kochano. To , że ta banda kańciarzy, partaczy, nierobów i sprzedawczyków jeszcze dzieli (między siebie) i rządzi, to świadczy co najwyżej o uwstecznieniu mentalnym części naszego społeczeństwa. POpatrzmy do czego to doprowadza: ceny, płace, praca, drogi, koleje, przemysł... lepiej tego nie można było spi.....ić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 27.04.2012 08:03

Polacy/ nie mylić z tak zwanymi "prawdziwymi Polakami"/ mogą być spokojni. W tym "głowa". a zwlaszcza język prezesa Kaczyńskiego, aby PiS do wladzy już nie wrócił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
  • stary
  • 27.04.2012 07:33

Skąd biorą się tacy oświeceni komentatorzy? Moglibyśmy obdzielić takimi "uczonymi" sąsiadów,UE, a nawet USA. Ja też nie lubię partii , których wy nie lubicie ,ale 10 razy bardziej nie lubię PiSich demagogów, szkodników , ogłupiaczy.Dla nich koryto najważniejsze nie jakaś tam Polska.Brzydzi ich premier, prezydent, UE, Polska,ale nie brzydzi ich branie pieniędzy za nic nie robienie i przeszkadzanie.
Alleluja i do średniowiecza, obalacze.