Facebook Google+ Twitter

Poparcie dla PO spada. Polakom nie spodobało się zamieszanie ws. OFE?

Jak pokazuje nowy sondaż TNS OBOP, poparcie Platformy Obywatelskiej spada. Polakom nie spodobało się zamieszanie ws. OFE? Partia Donalda Tuska jednak wciąż ma dużą przewagę nad PiS-em.

 / Fot. PAP/Paweł KulaJak pokazuje sondaż TNS OBOP, gdyby wybory odbyły się w przedostatni weekend marca, na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 44 procent Polaków. Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 24 procent głosów - poparcie dla tej partii wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie.

Platforma wygra wybory?

Na SLD zagłosowałoby 15 proc. Polaków. Próg wyborczy przekroczyłoby także PSL (6 proc.).

Sondaż Homo Homini: PiS depcze po piętach Platformie

Na PJN zagłosowałby tylko 1 procent obywateli, co oznacza, że ugrupowanie Joanny Kluzik-Rostkowskiej nie weszłoby do parlamentu. Ruch Poparcia Janusza Palikota - Nowoczesna Polska uzyskałby tylko 2 procent głosów.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

jędrzej puchacz
  • jędrzej puchacz
  • 25.04.2011 19:28

poparcie spada w nieudolnych chyba sondażach

Komentarz został ukrytyrozwiń
REDAK
  • REDAK
  • 13.04.2011 20:06

GAZETA CODZIENNA PIS 52% PO13%SLD 4% PSL 2% PJN1%

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dr Kildare
  • Dr Kildare
  • 27.03.2011 00:49

Zamieszanie wokół OFE... hm... A czy ktoś z młodych potrafi rozszyfrować co oznacza słowo EUFEMIZM ?
I związany z tym "zamieszaniem" najważniejszy problem - poparcie dla PO spada.
Dla zainteresowanych - przytaczam odpowiednią definicję z portalu zgapa.pl
Eufemizm (z gr. - euphemismos, od eu dobrze i phemi mówić) - wyraz lub zwrot, który zastępuje inne wyrazy, które z różnych powodów wydają się być zbyt dosadne lub nieprzyzwoite.
Przykłady eufemizmów:

* odszedł, zasnął w Panu zamiast umarł,
* niewidomy zamiast ślepy
* kobieta lekkich obyczajów, córa Koryntu zamiast prostytutka, dziwka

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 23.03.2011 21:11

Myślę ,że sondaż utrzymuje się na stałym poziomie ,różnica jest w granicach błędu statystycznego. Przywiązywanie wagi do sondaży na 7 miesięcy przed wyborami jest zabawne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
  • Krzysztof Grabski
  • 23.03.2011 16:39

Pani Kasiu,jest Pani złodziejką,kradnie Pani czyjeś teksty i wykorzystuje je Pani nie podając źródła.

Jeżeli jeszcze raz Pani to zrobi to zawiadomię najpierw Redakcję a potem Policję.

Straciła Pani wiarygodność a moje posty może Pani usuwać do woli.

Najgorsza jest bezkarność i w Pani przypadku bezczelność.

Nie jestem anonimowy.
Kg7@autograf.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 23.03.2011 16:26

Czy tylko Polakom nie spodobało się zamieszanie wokół OFE??

Komentarz został ukrytyrozwiń
to-ja
  • to-ja
  • 23.03.2011 15:57

Oj Stefciu ,Stefciu .....nie oglądaj więcej sondaży bo ściagniesz na nas afrykańskie nieszczęście!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 23.03.2011 13:08

Z jakiś tam powodów sondaże pomijają frekwencję. A przecież ona jest istotą demokracji! Bo jeżeli weźmie w wyborach udział choćby 40 % uprawnionych, co jest bardzo prawdopodobne, i PO dostanie te swoje przewidywane 44% i SLD swoje 15%, to oznacza, że rządziłyby nami kółeczka wzajemnej adoracji bez umocowania większości narodu. I czy to byłaby jeszcze demokracja czy już autorytaryzm albo jeszcze coś gorszego, bo właśnie te kołeczka? I co wtedy? Wiem, że wielu wzruszy ramionami. Ale do czasu, do czasu... Warto pamiętać o Tunezji, Egipcie, Jemenie i nawet Libii, chociaż to jest już inna piosenka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
finansista
  • finansista
  • 23.03.2011 10:53

no tak jak zwykle wytworzenie przez PO sobie dobrego pijaru umożliwiło im wywarcie wrażenia na niedouczonej sferze społeczeństwa, LUDZIE zauważcie jedna podstawową rzecz co dzieje się z długiem publicznym. W latach 2005 - 2007 deficyt finansów publicznych sukcesywnie malał co przyczyniło się do mniejszej dynamiki wzrostu długu publicznego w tych latach. Natomiast po objęciu rządów przez wasze "cudowne" PO deficyt budżetowy zaczął drastycznie rosnąć, co przełożyło się na większą dynamikę wzrostu długu publicznego, przez co drastycznie zaczeła wzrastać jego wartosc. Jeeśli chcecie coraz więcej łożyć na wasz kochany rząd, a mniej na własne życie to glosujcie dalej za PO. Oni napewno "zatroszczą" się o wasze srodki finansowe, tak jak się to dzieje do tej pory. Owa troska przejawia się w rosnących podatkach zmianie ustawy emerytalnej, jeśli chcecie (tutaj do młodych) w przyszłości po przejściu na emeryturę godne zyć, a nie wegetowac byleby do 1-go, to radze wam zmieńcie poglady i zacznijcie patrzeć na politykę przez pryzmat własnych korzyści, a nie ślepo wpatrujecie się w guru donka. Zastanówcie się czy wolicie płacić więcej danin publicznych (rządom PO), czy wolicie by nasz kraj wzrastał i napędzał spiralę rozwoju gospodarczego, poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, a tym samym redukując bezrobocie i poprawiając byt statystycznego kowalskiego. Czas wreszcie coś zmienić, w rządzie nie może rządzić tylko jedna partia, albo koalcija władza powinna opierać sie na kompensacie interesów społecznych z państwowymi. Trzeba wreszcie zakończyć te coroczne teatrzyki kampanii wyborczych i mydlenie nam oczu, póki rząd nie ukróci wydatków na własne potrzeby administracyjne to wierzcie mi dopóty my bedziecimy na nich coraz więcej łożyc. Kluby sejmowe zachowują sie jak kabarety do tej pory nie wytworzyła się solidna partia która by nie chciała doić tylko dla siebie naszych środków finansowych. Źle się dzieje, ale zlikwidowanie tych zbiorowych kabareciarzy i powołanie jednolitego rządu, w którym każdy będzie liczył się z interesami społeczenstwa a tym samym z interesem całego Państwa pozwoli udźwignąć ciezar codziennego bytu. Tylko niestety nikt nie potrafi dązyc do tego by taki stan rzeczy osiagnac bo caly czas ktos ma swoje ale...... POWINNA WRESZCIE WSEJMIE ANWIĄZAĆ SIĘ CALKOWITA WSPOLPRACA TYLKO TO UZDROWI POLSKE!!!!