Facebook Google+ Twitter

Poparzony zamachowiec miał przy sobie "pas samobójcy"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-22 11:01

Podczas ratowania życia poparzonego w zamachu na lotniskowym terminalu terrorysty, znaleziono u niego podejrzane urządzenie, tzw. "pas samobójcy" (zobacz jak wygląda) - podała BBC. Z tego powodu ewakuowano na krótki czas oddział intensywnej terapii szpitala w Paisley (dzielnica Glasgow), w którym się znajdował.

ZOBACZ TAKŻE:

Jak wygląda pas samobójcy?
Wielka Brytania: aresztowano dwie osoby podejrzane o zamach

Stan zamachowca lekarze określają jako krytyczny. Świadkowie incydentu w Glasgow twierdzą, że mężczyźni wewnątrz samochodu, który usiłował wjechać do terminalu, płonęli i byli uzbrojeni w koktajle Mołotowa. Zdaniem lekarzy i policjantów, akcja w Glasgow była atakiem samobójczym - nazywanym "taktyką z Bagdadu" - poinformowała telewizja BBC.

Lotnisko w Glasgow wciąż jest zamknięte. Ponad dwa tysiące niedoszłych pasażerów zostało przewiezionych do wielkiego centrum rozrywkowo-widowiskowego SECC, gdzie oczekują na spotkanie ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.
Samoloty, które miały wylądować na zaatakowanym lotnisku przyjmowane są w Prestwick. Na drogach dojazdowych do Glasgow Airport w nocy panował olbrzymi chaos. Zwiększono ochronę i środki bezpieczeństwa na stacjach kolejowych w Glasgow oraz na innych lotniskach brytyjskich: w Edynburgu, Newcastle, Birmingham, Manchester, Blackpool i w Liverpool. W tym ostatnim odwołano wszystkie loty, po tym jak policja odkryła podejrzany samochód. Z kolei w centrum miasta ewakuowano gości hotelu, gdy w jego pobliżu funkcjonariusze przeszukiwali tajemniczą paczkę.

W telewizyjnym wystąpieniu dla BBC premier Brown podziękował policji i służbom bezpieczeństwa za ich profesjonalizm, a wszystkich Brytyjczyków wezwał do zachowania spokoju i opanowania. Z kolei pierwszy minister Szkocji - Alex Salmond - podkreślił, że nie można pozwolić terrorystom na zburzenie naszego normalnego toku dnia - życie musi się toczyć zwykłym torem, ale ludzie powinni być bardziej wyczuleni na wszelkie oznaki niebezpieczeństwa.

Autor: Maciej Lewandowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.