Facebook Google+ Twitter

Popatrz na niego, to złodziej!

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-07-15 14:13

Krakowska policja chce publikować w gazetach dane i wizerunki złodziei - kieszonkowców.

– Chcemy przynajmniej ostrzec ludzi przed złodziejami, którzy grasują na wolności. Dlatego w porozumieniu z prokuraturą postanowiliśmy upubliczniać ich dane i wizerunki - mowi zastępca komendanta miejskiego policji Leszek Górak. – Właśnie negocjujemy z prasą lokalną umieszczanie tych informacji w mediach. Na razie mamy zgodę jednej gazety.

Upublicznianie ma dotyczyć recydywistów, tj. osób wielokrotnie zatrzymywanych za podobne przestępstwa. Będzie się odbywać na podobnych zasadach jak np. ujawnianie wizerunku pijanych kierowców. W okresie wakacyjnym policjanci zatrzymują średnio dwie grupy kieszonkowców tygodniowo.

- To plaga, z którą chcemy walczyć - mówi Leszek Górak. W ostatnim tygodniu policjanci złapali m. in. dwóch kieszonkowców, którzy okradali klientów sklepów oraz 60-letnią kobietę, kradnącą portfele dzieciom, które przyjeżdżały do Krakowa z wycieczką. Najczęściej złodzieje ci po zatrzymaniu są wypuszczani, bo w więzieniach brak jest miejsc. Według prawa, kradzież pieniędzy do określonej sumy jest tylko wykroczeniem.
MP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To jest dobry pomysł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.