Facebook Google+ Twitter

"Popełniłem wiele błędów" - wywiad z Dariuszem Kordkiem

Jego zdaniem aktorstwo to jeden z najtrudniejszych zawodów. Rozważał próbę robienia kariery w Stanach Zjednoczonych. Podkreśla, że przemysł filmowy to ciągła rywalizacja i walka o role. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Dariusz Kordek.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Dariusz Kordek / Fot. Monika LeszczyńskaW liceum chodził do klasy matematyczno-fizycznej, jednak w pewnym momencie nastąpił w jego życiu przełom - zainteresował się teatrem i równocześnie zaczął mieć coraz słabsze oceny ze ścisłych przedmiotów. Postanowił w końcu zdawać do szkoły teatralnej - udało mu się dostać za pierwszym razem.

Brał udział w narodzinach "Metra", występował w sztukach Wojciecha Kępczyńskiego, a już wkrótce będzie można zobaczyć go w "Deszczowej piosence" w Teatrze Roma. Z musicalem związany jest zatem od początku swojej kariery zawodowej. "W pewnym sensie można powiedzieć, że jestem prekursorem tego gatunku w Polsce" - zaznacza Dariusz Kordek.

Aktor Dariusz Kordek gościł w redakcji W24 / Fot. Monika LeszczyńskaPrzecierał też szlaki w pracy przy produkcjach telewizyjnych, gdyż grał w pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie". Przypadkowo znalazł się na castingu do serialu, który jak się okazało – przyniósł mu ogromną popularność, ale też zawrócił trochę w głowie.

Choć zapowiadał się bardzo dobrze, w pewnym momencie zaczął otrzymywać coraz mniej propozycji i postanowił wówczas zaangażować się w działalność biznesową. "To była życiowa, czysto pragmatyczna decyzja" - wyznaje Dariusz Kordek. Aktor podkreśla, że w naszym kraju rynek filmowy jest bardzo mały, dodatkowo jego zawód obarczony jest dużym ryzykiem i brakiem stabilności. "Obecnie najważniejsze jest, by umieć przetrwać" - przyznaje Kordek.

Obejrzyj cały wywiad z Dariuszem Kordkiem:
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zzzz
  • Zzzz
  • 27.07.2012 15:31

nie kojarzę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iza B.
  • Iza B.
  • 26.07.2012 14:05

Czekam na "Deszczową piosenkę"!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.