Facebook Google+ Twitter

Popiela: wdrożyć angielski system ubezpieczeń

Prezes Unii Polityki Realnej Wojciech Popiela na konferencji prasowej KW LPR zasugerował, że w składka miesięczna ZUS dla osób samozatrudniających się powinna wynosić 40 zł.

- Trzeba zrobić w Polsce wszystko, aby system ubezpieczeń społecznych zmierzał w stronę systemu angielskiego - mówił wczorajszej konferencji prasowej w Sejmie Popiela.

Prezes UPR zaznaczył, że w Polsce obowiązującą miesięczną stawką składki ZUS jest 800 zł, a w Wielkiej Brytanii - w przeliczeniu - 40zł. Popiela podkreślił też, że Polacy wyjeżdżają do Anglii, bo mogą się tam bogacić i pracować. - W rankingu wolności gospodarczej Wielka Brytania jest na 6. miejscu, a Polska na 87. - zauważył.

- Jeżeli PO myśli, żeby zmienić coś w Polsce na lepsze, powinna poprzeć nasze rozwiązania, czyli likwidację podatku dochodowego i zmierzanie w kierunku tego, żeby osoba podejmująca działalność gospodarczą, nie była rujnowana przez budżet - zaznaczył.

Wojciech Popiela startujący z pierwszego miejsca na warszawskiej liście KW LPR wezwał Donalda Tuska (nr 1 listy PO w Warszawie) do debaty o problemach gospodarczych Polski. - Pan Tusk powiedział, że występowanie w debatach nie jest żadną łaską ze strony polityków, a ich obowiązkiem. Zgadzam się z tym, dlatego wzywam go na debatę - stwierdził Popiela. Jak na razie, ze strony Donalda Tuska nie pojawiła się żadna odpowiedź.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 21:59

+

Pomysł niezły szkoda że nie realny w demokracji większość jest niestety za głupia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.