Facebook Google+ Twitter

"Popiełuszko" - przystanek Bydgoszcz

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-12 22:22

20 lutego na ekrany polskich kin wchodzi film "Popiełuszko". To jedna z największych produkcji polskiej kinematografii w ostatnim okresie. W pracach nad obrazem wzięło udział około 7 tysięcy aktorów i statystów.

 / Fot. http://www.filmweb.pl/f203332/Popie%C5%82uszko+Wolno%C5%9B%C4%87+jest+w+nas,2009Film przedstawia życie księdza Popiełuszki, ukazuje proces kształtowania się tej postaci oraz tajemnicę męczeństwa, która we współczesnych, liberalnych czasach, może wydawać się niezrozumiała.
Spektakularnie i z imponującą wiernością odtworzono m.in. strajki Sierpnia '80 oraz manifestacje stanu wojennego brutalnie tłumione przez władze PRL. Liczne sceny masowe oddają gorącą atmosferę tamtych dni, a w filmie udział biorą również autentyczni uczestnicy (m.in. kardynał Józef Glemp).

Zdjęcia trwały dziesięć miesięcy i realizowane były w 14 miastach m.in. w Warszawie, Gdańsku, Bartoszycach, Włocławku, Częstochowie, Katowicach, Krakowie, Zakopanem oraz w Bydgoszczy, która była dla księdza Jerzego ostatnim przystankiem w jego ziemskiej pielgrzymce.

Zobacz reportaż z planu filmowego, z kościoła Świętych Polskich Braci Męczenników, gdzie w dniu 19 października 1984 r. o godz. 18 kapelan "Solidarności" sprawował swoją ostatnią mszę św., prowadził rozważania i odmawiał różaniec.

Zobacz wideo:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oj, będzie porażka. Ten plakat to jakiś chyba żart...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.