Facebook Google+ Twitter

"Popiełuszko. Wolność jest w nas" - dziś premiera filmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 07:21

W Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się dziś premiera filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas", przedstawiającego życie i męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki. Reżyser filmu Rafał Wieczyński podkreśla, że starał się tak pokazać postać księdza Jerzego, aby przybliżyć go także młodemu pokoleniu.

Realizacja filmu trwała 7 miesięcy w 14 polskich miastach. W filmie wystąpiło ponad 7 tysięcy aktorów i statystów. Film przedstawia życie księdza Jerzego Popiełuszki od dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i pogrzeb, który zgromadził blisko pół miliona ludzi.
Adam Woronowicz, odtwórca roli księdza Jerzego Popiełuszki powiedział, że bardzo starał się pokazać kapłana, który łączy ludzi.

Losy księdza Jerzego Popiełuszki są przedstawione na tle najważniejszych wydarzeń lat 80., między innymi strajków Sierpnia oraz patriotycznych manifestacji podczas stanu wojennego brutalnie tłumionych przez władze PRL. Na ekrany kin film wejdzie 27 lutego.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: film premiera


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.